Összesen 60 millió forint vándorolt 2006 és 2010 között két, Gyurcsány Ferenchez közel álló személy tanácsadó cégéhez a PPP-konstrukcióban, vagyis félig állami, félig magántőke bevonásával megvalósított sportlétesítmény-beruházásokon keresztül. A volt kormányfő még 2004-ben nevezte ki a Nemzeti Sporthivatal irodavezetőjének Antalóczi Zoltánt, aki 2003 óta felügyelőbizottsági tagként tevékenykedik a Gyurcsány Ferenc felesége, Dobrev Klára által vezetett Altus Zrt.-ben. Antalóczi Zoltán 2010. május 31-ig dolgozott egy, akkor már az Önkormányzati Minisztérium szárnyai alá vont irodában szerződéses jogviszonyban – a minisztérium épületében, annak infrastruktúráját használva.
A lapunk birtokába került dokumentumok szerint az Antalóczi Zoltán tulajdonában álló Ázé Bt. 2006 és 2010 között összesen 38,236 millió forintot kapott PPP-projekt-szervezési és -koordinációs tanácsadásáért. A dokumentumokból kiderül, hogy az Ázé Bt. 2007-ben például 12,528 millió forintot kapott tevékenységéért. Az utána következő két évben kilenc-kilenc millió forint körüli összeg jutott a bt.-nek.
Az adatok szerint ebben a négy évben egy másik társaság, a Kék Torony Bt. is adott tanácsokat, méghozzá a PPP-iroda vezetéséhez. Mindezt összesen négy éven át több mint 22 millió forintért végezte a cég. A társaság tulajdonosa Földi Tibor, aki egy annak idején a Heti Válaszban megjelent írás szerint korábban Gyurcsány Ferenc alkalmazottja volt.
Korábbi vizsgálatában az Állami Számvevőszék kitért a Nemzeti Sporthivatal PPP-projektirodájára, jelezve, hogy 2004 novemberétől 2006 júniusáig az akkori Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium az intézmény működésére 88,4 millió forintot fizetett ki.
Az előző négy évben a projektiroda valamennyi teljesítésigazolása felett Antalóczi és Földi rendelkezett. Ugyanakkor nem történt meg a beruházások ellenőrzése, jó néhány szerződés pedig hiányzott.
A PPP-ügyek felügyeletével megbízott Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál lapunk megkeresésére azt közölték, a projektiroda esetében rendezetlen állapotokat tapasztaltak. Hozzátették, nemrégiben indították el a Nemzeti Sporthivatalhoz kötődő PPP-beruházások ellenőrzését. Mint mondták ezen a területen is átgondolatlanul hajszolták bele a PPP-konstrukció alkalmazásába az önkormányzatokat. Antalóczi Zoltán korábban más állami megrendeléseket elnyerő társaságnál is feltűnt. Ilyen volt például az első Gyurcsány-kormány kezdetén az Ápisz–BudaPiért Zrt., ahol igazgatósági tagként tartották nyilván. Mint arról a Magyar Nemzet annak idején beszámolt, ez a cég nyerte el többek között 2004-ben egy évre, 2005-ben pedig két évre a több milliárd forint keretöszszegű állami papírtendert. Ugyanez a cég szállított iratmegsemmisítőket a központi költségvetési intézményeknek.

A hely, ahová a napfény nem csak ablakon át érkezik