Bizonyosnak tekinthető a Dominique Strauss-Kahn elleni vádak elvetése – közölte a New York Post egy meg nem nevezett vezető nyomozóra hivatkozva. Ez akár két héten belül megtörténhet, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) volt vezetőjének következő, július 18-i bírósági meghallgatásán vagy annál is korábban. Strauss-Kahnt azzal vádolják, hogy május közepén egy New York-i luxusszállodában erőszakoskodott egy 32 éves guineai származású szobalánnyal. A volt IMF-vezért múlt pénteken helyezték szabadlábra, miután kételyek merültek fel a sértett szavahihetőségét illetően. A vádpontokat egyelőre nem ejtette az ügyészség.
Amennyiben mégis így tesz, Strauss-Kahn megpróbáltatásai egyhamar nem érnek véget, hiszen tegnap egy nyolc éve történt szexuális jellegű bántalmazás miatt tett feljelentést a közgazdász-politikus ellen Tristane Banon 32 éves francia újságírónő. Banon 2007-ben egy televíziós műsorban már elmesélte, hogy 2003 februárjában Strauss-Kahn párizsi lakásán interjút készített az akkor ellenzéki szocialista politikussal, aki ragaszkodott ahhoz, hogy közben fogja a nő kezét. Később azonban erőszakoskodni kezdett vele. A szóban forgó televíziós műsor felvételén kisípolták Strauss-Kahn nevét. Banon elmondta, hogy a lakásból csak dulakodás árán tudott kiszabadulni, miután a férfi kikapcsolta a melltartóját és megpróbálta lehúzni farmerja cipzárját. – Miután tudatosult bennem, hogy meg akar erőszakolni, elkezdtem rugdalni őt. Meg voltam rémülve – nyilatkozta Tristane Banon hétfőn a L’Express című hetilapnak. Annak idején Banont az anyja, Anne Mansouret – aki szintén szocialista politikus – beszélte le arról, hogy panaszt tegyen, mondván, az ügy zűrzavart okozna a családban. Banon ugyanis Strauss-Kahn második feleségének a keresztlánya. Banont barátai is lebeszélték a feljelentésről, szerintük az újságírónő esélytelen lett volna egy befolyásos politikussal szemben. A New York-i ügy kirobbanása után Banon ügyvédje jelezte, hogy ügyfele a francia bírósághoz fordul, de négy nappal később azt közölte, hogy a feljelentéssel kapcsolatos döntést későbbre halasztották. – Sem Tristane Banon, sem én semmi esetre sem akartuk, hogy eszközként használjon fel minket az amerikai igazságszolgáltatás, vagy hogy bármilyen módon segítségére legyünk abban, hogy a két ügyet valamilyen módon összekapcsolják – magyarázta az ügyvéd a feljelentés elhalasztását. Strauss-Kahn ügyvédjei tudatták, rágalmazás miatt beperlik az újságírónőt.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a franciák 51 százaléka úgy véli, Strauss-Kahnnak nincs jövője a francia politikában. Az IMF volt vezérigazgatójáról korábban úgy tartották, hogy a szocialista párt színeiben indulva a jövő évi elnökválasztáson könnyen legyőzheti Nicolas Sarkozy államfőt. Benoit Hamon, a szocialisták szóvivője azonban úgy nyilatkozott, hogy Strauss-Kahn jelöltsége a legvalószínűtlenebb forgatókönyv.
Az MTI által idézett Le Figaro című napilap megállapítása szerint „a szocialisták élete már öt éve kínlódás”, most pedig Strauss-Kahn esetleges visszatérése „mérgezi őket”.

Elmarad a keddi hídfoglaló demonstráció – a Kúria helybenhagyta a rendőrség tiltását