A romló német gazdasági teljesítmény láttán óvatossá váltak a részvény- és pénzpiacok, s minden kereskedő a német–francia csúcs eredményeire várt. A magyar részvénypiac jelentős negatív korrekciót mutatott a hétfői emelkedés után, és bár a nemzetközi piacokon délutánra enyhült az eladói nyomás, a hazai részvények kevésbé tudtak „felállni a padlóról” – mondta az MTI-nek Varga Zoltán, a Quaestor-csoport elemzője.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 518,30 pontos, 2,75 százalékos csökkenéssel,
18 321,89 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 16,5 milliárd forint volt, a vezető részvények kivétel nélkül gyengültek az előző napi záráshoz képest. Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az MTI megkeresésére elmondta: a lejtmenetet a vártnál rosszabb német, és az ugyancsak csalódást keltő magyar gazdaság növekedési adata is táplálta. Az üzletkötő rámutatott: délután jó makrogazdasági adatok érkeztek – például a vártnál jobb ipari termelési adat az Egyesült Államokban –, így a nyugat-európai értéktőzsdék csökkentették veszteségüket. Ezt ugyanakkor a magyar piac nem tudta követni. A vártnál jobb gyorsjelentést közlő Mol lendületesebben kezdte a napot a többi nagy papírnál, de árfolyama később mégis lefelé csordogált. Az olajpapír végül 650 forinttal, 3,71 százalékkal olcsóbban 16 850 forinton zárt. Az OTP- részvények ára 3,37 százalékkal, 4300 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 1,18 százalékkal 504 forintra gyengült. A Richter-papírok 1,96 százalékkal 34 000 forintra gyengültek.
A forint leadott egy keveset hétfői árfolyamnyereségéből, de délután már az euróövezeti bizalom javulásával párhuzamosan erősödésnek indult. Nemzeti valutánk egész nap a 269–271-es tartományban mozgott az euróval szemben. Lapzártakor a svájci frankot 235 forint körüli árfolyamon jegyezték.

Illegális stégek bontása indult meg a Balaton több településén