Átlag alatti forgalom mellett emelkedett tegnap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe: a BUX 1,7 százalékos, 309,08 pontos növekedés után 18 630,97 ponton állapodott meg. A pesti parketten 13,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények, s a vezető papírok egy kivétellel javítottak korábbi pozíciójukon. A nap nyertesének a Richter tekinthető, miután a gyógyszergyártó részvényeinek árfolyama több mint öt százalékkal emelkedett. Nem ekkora mértékben, de drágult a Mol is: az olajtársaság 2,1 százalékos emelkedést könyvelhetett el. A Magyar Telekom értéke egy százalékkal nőtt, miközben az OTP olcsóbbá vált. A bankpapírok ára 0,7 százalékkal csökkent.
– Reggel meredek eséssel kezdett a mutató, majd a korrekció jelei mutatkoztak, s délután a BUX, az eladói hullám elülése után fölfelé vette az irányt – fogalmazott a tegnapi kereskedést értékelve a távirati irodának Sőre Balázs. A Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője kiemelte: a világpiaci hangulatnak köszönhető a budapesti tőzsdeindex emelkedése, ugyanakkor az ezzel párhuzamosan zajló magyar miniszterelnöki, a hiánycél megerősítéséről szóló sajtótájékoztató is stabilizáló hatást gyakorolt a forintra, és a részvénypiacon több papír is magára talált. A szakember szerint a piac kezd megnyugodni. Ebből a szempontból a csütörtöki nap lehet döntő: ekkor kiderül, az árfolyamok esése csak átmenetileg maradt abba, vagy valódi, hosszabb idejű emelkedésre van kilátás. Azaz, fordulópontnak számít a szerdai kereskedés vagy csupán időleges enyhülést láthattunk tegnap.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője mindehhez annyit tett hozzá, hogy tegnap a legtöbb európai tőzsdeindex emelkedett. Kiemelte még, hogy a kelet-közép-európai régió jobban teljesített, mint a fejlett piacok. Szerinte a piaci pánik eltűnőben van, de a május óta tartó, esést mutató trend még nem változott meg teljesen.

„Román földre” ment „vendégségbe” Magyar Péter, akit végül a Szózat is a falhoz állított