A szerkesztőség rutinszerűen törte fel és hallgatta le hírességek – például Elizabeth Hurley színésznő és Rio Ferdinand labdarúgó – mobiltelefonjainak üzenetrögzítőit. Az újságíró elmondta: látta, amint a telefonfeltörésekre szakosodott egyik kollégája éppen Hurley mobiltelefonos üzenetrögzítőjébe hallgat bele a szerkesztőségi teremben, és közben jegyzetel. A telefonfeltörésekre a lapnak külön kijelölt riporterei voltak, akik napi rendszerességgel éltek ezzel a módszerrel.
A legtöbbször alkalmazott technika az volt, hogy a – sokszor magándetektívek közreműködésével – megszerzett mobiltelefon-számokat egyszerre ketten hívták a szerkesztőségből, így egyiküknél a szám foglaltat jelzett, és a hívót automatikusan a telefon elektronikus üzenetrögzítőjére irányította át.
A lapot kiadó Trinity Mirror rövid közleményben reagált az elhangzottakra, leszögezve: a Mirror-lapok újságírói mindig a törvényesség határain belül tevékenykednek. Piers Morgan, az újság volt főszerkesztője, Hipwell akkori főnöke tagadta a vádakat. Morgan jelenleg a CNN amerikai hírtelevízió késő esti beszélgetős műsorát vezeti. Hipwellt egyébként 2006-ban hat hónapos börtönbüntetésre ítélték, amiért a lap olvasóit becsapta. Hipwell úgy tett szert 41 ezer fontra, hogy a tőzsderovatban olyan részvények megvásárlására ösztönözte olvasóit, amilyeneket ő maga korábban alacsony áron vásárolt. Miután az értékpapírok ára megemelkedett, gyorsan eladta saját részvényeit.

Elmarad a keddi hídfoglaló demonstráció – a Kúria helybenhagyta a rendőrség tiltását