A konkrét lépésekről Rogán Antal még nem nyilatkozott, azokról ugyanis szakmai egyeztetés után döntenek. Azt ugyanakkor elmondta, hogy a tiszta lappal indulás lehetőségét egyelőre nem vetik fel újra. A korábbi tervekben ez utóbbi is szerepelt, azazhogy az adóssal szembeni követelés nem haladhatja meg a jelzáloggal terhelt ingatlan értékét. A tiszta lappal való indulás joga ugyanakkor legfeljebb azoknak érdekes, akik már végképp nem tudják fizetni a hiteleiket. A cél ezért az, hogy ha lehet, akkor az emberek vissza tudják fizetni a hiteleket, és meg tudják tartani saját lakásaikat – írja Rogán Antal Hír TV-nek adott szombati nyilatkozatára hivatkozva az MNO.hu. Rogán nyilatkozatában arról is beszélt, hogy a kormány ennek érdekében olyan lehetőségeket is vizsgál, hogy hogyan lehetne a kedvező változások esetén a kamatcsökkenést is számon kérni a bankokon. A politikus szerint vizsgálják továbbá azt is, hogy a bankok valóban megfelelő módon végzik-e a kezelési költségek számlázását, vagy esetleg ennek további szabályozására van szükség.
Ugyancsak szombaton a bankszövetség főtitkára is nyilatkozott a Kossuth rádiónak. Mint elmondta, véleménye szerint a bankok komoly összeggel fogják támogatni a devizahiteleseket segítő eszközkezelőt, amely szeptember végére állhat fel. Szólt arról is, hogy megfordult a trend, és a devizahitelesek közül egyre többen érdeklődnének az árfolyamgát iránt. Kovács Levente azt is elmondta, most a nemzeti eszközkezelő kiépítése napirenden van, és egy olyan új rendszert próbálnak kialakítani, ami akkor segít, ha valaki szociálisan nehéz helyzetbe került, és számára a bank más reális megoldást nem tud kínálni. E helyzetben ezzel a lehetőséggel megoldhatók a lakásgondok, még ha úgy is, hogy a továbbiakban bérelni kell a lakást.
A nemzeti eszközkezelő beindulásának valóban itt a legfőbb ideje, ugyanis izzasztó hónap áll a magyarországi frankhitelesek mögött. A Portfolio.hu összeállítása szerint többségük hitelének még soha nem volt olyan magas a törlesztési árfolyama, mint a múlt hónapban. Mivel a frankárfolyam hatalmas ingadozást mutatott, vannak „szerencsések”, akik alig több mint 230 forinton törlesztettek, mások viszont 260 forintnál magasabb frankárfolyamot voltak kénytelenek kigazdálkodni. A legjobban azok jártak, akik a múlt hétfőn (29-én) törlesztettek, a legrosszabb árfolyammal pedig a 10-én törlesztők szembesülhettek. Utóbbiak havi terhe egyetlen hónap alatt több mint tízezer forinttal is nőhetett az internetes szaklap összeállítása szerint. Az ugyanakkor nem mindegy, melyik banknak tartozik a devizahiteles, hisz mindenhol máskor és másképp állapítják meg a törlesztés árfolyamát. Egy közös pont azonban van ezekben: minden devizaalapú lakáshitel esetében a bank saját középárfolyamát, vagy ennek hiányában a Magyar Nemzeti Bank hivatalos árfolyamát kell használni egy tavaly év végén hatályba lépett jogszabály értelmében. Az időzítés azonban bankonként és sok helyen hitelszerződésenként is eltér: míg az OTP-nél mindenkinél 3-i árfolyamot vesznek figyelembe a 4-i törlesztőrészlet-levonáshoz, a Budapest Banknál 10-i – ezért most az ő ügyfelei jártak a legroszszabbul –, az Erste Banknál pedig 15-i középárfolyamon történik a törlesztőrészlet megállapítása, és ekkor vonják le az összeget is. A bankok többségénél a hitelszerződésben megállapított, illetve a folyósítás szerinti fordulónap a döntő. Akinél ez éppen munkaszüneti napra esik, általában a következő munkanap megfelelő árfolyamadata a mérvadó.

Kiderült, hogy ki a rejtélyes lottónyertes, aki óriásplakátot vett az Oktogonon