Gyengébb jent szeretne Japán
Minisztertársaival egységfrontot alakított az erős jen ellen az új japán gazdasági miniszter: Furukava Motohisza a pénzügyminiszterrel, a kereskedelmi és energiaügyi tárca új vezetőjével, valamint a tavaszi természeti és atomkatasztrófa utáni helyreállítást koordináló miniszterrel abban állapodott meg, hogy gyors intézkedéseket hoznak a túlértékelt jen negatív hatásainak felszámolására. (MTI)
Gordon Brown, a reménytelen
Fél év alatt megoldhatónak tartotta Gordon Brown volt brit kormányfő a világgazdaságban elhatalmasodó pénzügyi válságot – egyebek mellett ez derül ki Brown volt pénzügyminiszterének súlyos bírálatoktól hemzsegő új memoárjából, amelyben a munkáspárti politikus „reménytelennek” nevezte volt főnöke vezetési stílusát. (MTI)
Fontos lenne az önfoglalkoztatás
A kézműipari szakmáknak nagyon jelentős a szerepe az önfoglalkoztatásban, az iparszerűen dolgozó mesterek pedig több, általában három-öt munkavállalónak is állást adnak kisvállalkozásaikban – mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke egy szombati konferencián. A vezető hozzátette: a válság a kézműipari szakma gyakorlóinak teljesítményét is visszavetette. (MTI)
Nem nyerhet a GMO-lobbi
Bármekkora nyomás is érkezik a külföldről, cégektől, politikusoktól, hozzászoktam a küzdelemhez, és nem hátrálok meg – nyilatkozta a vidékfejlesztési miniszter a Magyar Hírlapnak arra a felvetésre, hogy a génmanipulált vetőmagokat gyártó cégek lobbistái a kormánypártok soraiba is beférkőzhettek.
Fazekas Sándor kijelentette, hogy mentességünk nemzetstratégiai kérdés, és a kormány elutasítja a GM vetőmagok beengedését. (MTI)
Eredményes volt a konzultáció
Sikeres az a fogyasztóvédelmi konzultáció, amelyet a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság július közepén indított, és amely arra irányult, hogy bárki elmondhassa véleményét az intézményrendszerről, a leggyakoribb problémákról, a jövő lehetséges irányairól. Az eddig feldolgozott több ezer válasz eredményeképpen megállapítható: a fogyasztók úgy vélik, még nem tart ott az ország, hogy enyhíteni lehetne a szabályok szigorán, a hatósági munka intenzitásán. (MTI)
Már valóban erősek a kínaiak
Egy év alatt több mint harmadával növelte profitját az ötszáz legnagyobb kínai cég, amelyek közül az idén már 69 kapott helyet a Forbes magazin globális listáján. Bevétele alapján idén is a Sinopec olajvállalat a legnagyobb cég Kínában. A cégnek a tavalyi 1,97 ezer milliárd jüanos (59,6 ezer milliárd forint) bevétele hozta meg az elsőséget, a globális listán ez 22. helyet jelent. (MTI)

Tankcsapda: íme a harmadik tag: „Ő az igazi”