Ingatlanspekuláció áll a MÁV-székház eladása mögött? +Videó

A Fidesz megmagyarázhatatlannak tartja a MÁV-székház tervezett eladását, és azt követeli a közlekedési minisztertől, hogy sürgősen vizsgálja felül az elképzelést – mondta Fónagy János, az ellenzéki párt szakpolitikusa szerdai sajtótájékoztatóján.

MNO
2009. 02. 25. 10:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus elmondta: sajtóinformációk szerint a MÁV is azt tervezi, hogy a Budapest egyik legjobb pontján, az Andrássy úton lévő központi irodaépületét el akarja adni, és egy részben külföldi tulajdonban lévő „luxus-bérirodaházban” kívánja tevékenységét folytatni.

Fónagy János szerint megmagyarázhatatlan, hogyan meri megtenni a MÁV, hogy Magyarország mai helyzetében „kifejezetten ingatlanspekulációs célokból” eladja 100 éve használt, jól működő, a vasút céljainak megfelelő központját.



A Fidesz ezért azt követeli közlekedési minisztertől, hogy „vizsgálja felül a luxusirodák bérlésére irányuló szándékot, és utasítsa a MÁV vezetőit, hogy ezt az elképzelést sürgősen vizsgálják felül” – mondta a fideszes politikus. Hozzátette: az épületet a sajtóhírek szerint 4-5 milliárdért akarják eladni vélhetően külföldi befektetőnek, majd évente 1-1,2 milliárd forintért bérelnének – részben külföldi tulajdonban lévő – luxusirodákat a Népliget sarkán.

Hangsúlyozta, hogy nem az Andrássy úton álló épület a bűnös a magyar vasút elmúlt években tapasztalt mélyrepüléséért, nem ezért nem tudnak tisztességes menetrendet készíteni, nem ezért kellett mellékvonalakat bezárni, és a magyar vasút sem azért hagyta magára a vidékieket, mert a központi iroda nem felel meg a 21. századi követelményeknek. Megjegyezte, hogy valamikor egy háromszor ekkora ország vasúti központjának is megfelelő volt az épület, és szerinte kizárólag a központi vezérkarban dolgozók kényelmét szolgálná az ingatlanváltás.

Az Orbán-kormány közlekedési minisztere úgy vélte, hogy ez a terv az egyik újabb jele annak, hogy az állam elhagyta szolgálati őrhelyét, és jól mutatja a jelenlegi kormány hozzáállását a magyar állami vagyon megőrzéséhez. Fónagy János szerint úgy tűnik, hogy Budapest fejlődését nem az itt lakók érdekei alapozzák meg, hanem „önző ingatlanfejlesztési profithajszolás”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.