A szombathelyi közgyűlésben jelenleg egyfős többséggel rendelkezik az ellenzék, amely az elmúlt hetekben többször is hangot adott azon véleményének: Szombathely polgármesterének szocialista országgyűlési képviselőként is elsősorban a város érdekeit kellene képviselnie a központi költségvetéssel, az önkormányzatokat érintő tervezett megszorításokkal szemben.
Marton Zsolt, a Fidesz–KDNP szombathelyi önkormányzati frakciójának vezetője szerint Szombathelytől 700-800 millió forint forrást vonnának el a megszorítások, amelyek jelentős részben a közoktatást és a kultúrát érintenék. A Fidesz hétfői sajtótájékoztatóján közölték: Ipkovich Györgynek ki kell állnia a nyilvánosság elé és konkrétan meg kell jelölnie, hogy milyen lépéseket kíván tenni a megszorítások hatására, honnan kíván pénzt elvonni.
A polgármester viszont azt hangsúlyozza: az Országgyűlés még csak most kezd tárgyalni a jövő évi költségvetésről, azt számos módosító javaslattal lehet még formálni. A város érdekében együttműködését ajánlotta fel az ellenzéknek, s ezt kedden, a közgyűlés határozatképtelenség miatt meghiúsult ülésének berekesztése előtt is megismételte. Ipkovich György kiemelte: fontos és határidős kérdésekről kellett volna dönteni, így például az úgynevezett „agóra” pályázat önerejének biztosításáról, melynek meglétéről az igazolást már kedden el kellett volna küldeniük. A határozatképtelenség miatt most késésbe kerültek, ami rontja a pályázat esélyeit.
Az MSZP és a Fidesz között Szombathelyen azután élesedett ki a politikai küzdelem, hogy nyilvánvalóvá vált: nemcsak hogy Ipkovich György vezeti majd a párt megyei listáját a következő országgyűlési választáson, de az 1-es számú egyéni képviselői körzetben is elindul jelöltként. A Fidesz–KDNP–Pro Savaria-frakciószövetség a közgyűlés szeptember 24-i ülésén szerette volna feloszlatni az önkormányzati testületet, de Ipkovich György az ülést október 2-ára halasztotta, amikor az önkormányzati törvény szerint már nem kezdeményezhető az önfeloszlatás, mert egy éven belül amúgy is választások lesznek. Az október 2-i, elhalasztott ülésről viszont kivonultak az ellenzéki képviselők, így az határozatképtelenné vált. Ugyanakkor jelezték, hogy „munkaközgyűlésen” készek megjelenni, és rendkívüli közgyűlés összehívását kérték a polgármestertől.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.