A kormány döntését részben azzal indokolta, hogy a jövő évi költségvetésben egymilliárd forinttal kevesebb áll majd az üdülőket fenntartó főigazgatóság rendelkezésére. Nemcsak az a lényeg, hogy olcsón és költséghatékonyan működtessék ezeket az üdülőket, hanem az is, hogy ezt arra szakosodott professzionális cégek tegyék – mondta. Kitért arra, a közbeszerzési pályázatban rögzítik, hogy a nyertes üzemeltetőnek a dolgozók legalább 50 százalékát, négyszáz embert tovább kell foglalkoztatnia. Kérdésre válaszolva azt mondta, lehet leépítés, ez a döntés az új üzemeltetőnek a joga. A kormányszóvivő hangsúlyozta: a köztisztviselők a jövőben is hasonló feltétekkel tudják majd igénybe venni az üdülőket, mint eddig.
Szollár tájékoztatása szerint továbbra is a MeH vagyonkezelésében és üzemeltetésében marad a balatonőszödi kormányüdülő és a tihanyi Honti-villa, hét további üdülő pedig más állami szervhez – például a rendőrséghez – kerül. Hozzátette: a kormány nem akarja tovább működtetni a Tabáni Tenisz Centert. Szollár közölte azt is, hogy a döntés előtt egyeztettek a köztisztviselőket képviselő valamennyi érdekképviselettel.
Ez a kabinet egy ingatlanügynökségnek felel meg – mondta el az MNO-nak Balsai István, a Fidesz elnöki stábjának jogi igazgatója. A politikus kijelentette a kormányszóvivő bejelentése már egyértelműen a privatizáció jele. Ha a Fidesz kormányra kerül, minden ilyen szerződést felül fog vizsgálni – tette hozzá.
Lapunk csütörtöki száma számolt be arról, hogy a kormány az MSZP várható választási veresége előtt értékesítené az állami üdülővagyon jelentős részét, köztük a balatonőszödi kormányüdülőt is. A lapunk birtokába jutott dokumentumra hivatkozva azt írta, hogy az intézkedéssel négyszáz ember munkaviszonyát is megszüntetnék.
(MTI/MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.