Nem tudták teljes mértékben kiegyenlíteni az utolsó havi tartozásukat. A Rendészeti és Közigazgatási Dolgozók Szakszervezetének alelnöke szerint ez indokolta, hogy a Molról az OMV-re váltott a kormány, legalábbis a rendőrség esetében. Az érdekképviseleti vezető szerint az alulfinanszírozottság miatt váltott az ORFK a közelmúltban mobiltelefon-szolgáltatót is, a mostani tendereztetésnél pedig egyáltalán nem számított, hogy közel kétszázzal kevesebb OMV-töltőállomás található az országban, mint Mol-kút.
„Reméljük, hogy az OMV-vel olyan szerződést sikerült kötni, hogy olcsóbb lesz a benzin literenkénti ára, mint a Molnál volt, de így is lesz olyan kapitányság, ahol 30-40 kilométert kell majd utazni, hogy OMV-kutat találjon a járőr. Mivel a Mol-kutakból a megyében 30-40 megtalálható volt, ellenben a kilenc darab OMV-kút egy kicsit kevés. Illetve az ország túlsó részén még kevesebb ilyen benzinkút található. Szerintünk ez így nem lesz olcsóbb” – jelentette ki a hírTV-nek Kiss Sándor, a Rendészeti és Közigazgatási Dolgozók Szakszervezetének alelnöke.
A Győr-Moson-Sopron megyei rendőr-főkapitányságra már megérkeztek az új benzinkártyák, s használni is fogják őket. A térségben a csornai rendőrség környezetében nincs egyáltalán OMV-kút, ezért nekik a főkapitányság biztosít Mol-benzinkártyákat.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság 2009-ben 120 millió forintot költött a járőrautók tankolására. Ez az összeg vélhetően jövőre sem változik, holott jelentős üzemanyagár-emelkedés várható. Szabadfi Árpád azt mondta: nem tart attól, hogy a jövőben azért ne tudnák a munkájukat teljesíteni, mert a rendőröknek gondot okozna az autókat megtankolni.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.