Prominens személyek is érintettek a Fenyő-gyilkosságban?

Tudni lehet, hogy kik voltak a Fenyő-gyilkosság megrendelői, az ügyészség viszont – tekintettel a szereplők prominens személyiségére – nem adta engedélyét a vádemelésre – olvasható Kovács Lajos nyugalmazott rendőr ezredes nemrégiben megjelent könyvében. A volt rendőr szerint közel álltak a megoldáshoz, ám a Fővárosi Főügyészség évekkel ezelőtt megszüntette a Fenyő-gyilkosság ügyét.

MNO
2009. 12. 15. 17:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A Fenyő-ügyben négy év folyamatos, szöszölős, alkudozásokkal és kudarcokkal övezett-tarkított, de eltökélt nyomozása után egészen pontosan tudni lehet a történtek lényegét, a bűntett hátterét, és a gyanúsításokra, a vádemelésre csak azért nem kerülhetett sor, mert a szereplők több szempontból prominens személyisége miatt az ügyészség képviselői – nagyon helyesen – nem adták hozzájárulásukat, engedélyüket, csak abban az esetben tették volna ezt, ha valamilyen, legalább egy közvetlen tárgyi bizonyítékot produkálunk a közvetettek meggyőző láncolatához. A detektívek istene – a szerencse – viszont ez esetben elpártolni látszott tőlünk. Hiába tudsz valamit, ha nem tudod bizonyítani” – olvasható Kovács Lajos „A Mór megtette” című, a közelmúltban megjelent könyvében.

„Annak idején nagyon élénk volt a nyomozás az ügyben, közel álltunk a megoldáshoz, ám a Fővárosi Főügyészség évekkel ezelőtt megszüntette a Fenyő-gyilkosság ügyét, nincs tehát nyomozás sem” – mondta el az Atv.hu-nak Kovács. „Amíg el nem évül, ami nagyjából 10-15 év, addig mindig van rá esély, hogy felmerül egy újabb tényező” – tette hozzá. A nyugalmazott ezredes szerint ha csak egy százalék esély van arra, hogy ennek az ügynek a rengeteg szereplője közül felbukkan valaki, aki mond valami használhatót, akkor már jó, ha ez megtörténik, akkor folytatni fogja a Nemzeti Nyomozó Iroda az ügyet.

A Vico Rt. 15 milliárdos vagyonnal rendelkező tulajdonosát, Fenyő Jánost 1998. február 11-én gyilkolta meg egy ismeretlen fegyveres Budapesten, a Margit híd budai hídfőjénél, amikor a vállalkozó a piros lámpánál várakozott. A tettes elmenekült a helyszínről. A rendőrség négy év után lezárta a nyomozást, de 2004 októberében ismét elkezdett nyomozni a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), mert új információkra bukkantak. Az akkori gyanú szerint az ügy hátterében egy tízfős bűnszervezet állt.

(atv.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.