A térségben a Kraszna viszont Kocsordnál még árad, a gátak mentén ott is elsőfokú készenlétet tartanak a vízügyi dolgozók – mondta Bodnár Gáspár.
Az igazgató tájékoztatása szerint a két folyó szabolcsi szakaszán összesen 142 kilométer hosszúságban figyelik a töltéseket, ahol újabb, a biztonságot veszélyeztető jelenségeket már nem tapasztalnak. A korábbi gátszivárgásokat már megszüntették, s a földsáncok jól bírják az árhullám terhelését – tette hozzá Bodnár Gáspár.
A vízügyi szervezet vezetője megemlítette, hogy a következő öt napban 20-25 milliméter csapadékra számítanak a vízgyűjtő területeken, amely újabb vízszintemelkedést okozhat a szabolcsi folyókon.
A Tisza és a Kraszna árhulláma mellett a belvíz is munkát ad 165 vízügyi dolgozónak. Felső-Szabolcsban, a beregi tájegységben és a Szamos–Kraszna közben másodfokú, a Tisza-Szamos közben pedig elsőfokú a készültség. Összesen hat szivattyútelep gépeit működtetik, amelyek 24 óra alatt több mint egymillió köbméter vizet emelnek át az elöntött földekről a folyókba.
A folyamatos szivattyúzás eredményeként a keddi 7050 hektárról szerdán délig 6700 hektárra csökkent a vízzel borított határrészek nagysága.
Bodnár Gáspár beszámolt arról is, hogy a vízügyi igazgatóság mellett másodfokú belvízvédelmi készültséget tart a felső-szabolcsi és a nyírségi vízgazdálkodási társulat is a területén. A vásárosnaményi és a magosligeti települési önkormányzat pedig elsőfokú készenlét keretében védekezik a fenyegető belvízi elöntésekkel szemben.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.