A választóknak ezen a héten hétfő és péntek között kell megkapniuk az értesítést a névjegyzékbe való felvételről és az ajánlószelvényt. Aki ez idő alatt nem kapja meg az értesítést, a jegyzőnél (a helyi választási iroda vezetőjénél) kell ezt jeleznie. A jegyző ekkor új értesítőt állít ki, és új ajánlószelvényt is ad. Az értesítő tartalmazza a családi és utónevet, a lakcímet, a személyi azonosítót, a névjegyzékbeli sorszámot, a szavazás helyét és idejét s a szavazással kapcsolatos egyéb tudnivalókat. Az értesítővel együtt a helyi választási iroda a biztonsági elemekkel ellátott ajánlószelvényt is megküldi a választópolgároknak.
A korábban tapasztalt visszásságok miatt most nehezen másolható ajánlószelvényeket készíttetett az Országos Választási Iroda: az ajánlószelvényeket több színből kikevert, speciális (lila) festékkel nyomtatták, az ajánlószelvény jobb felső sarkába pedig – kézzel is tapintható – Magyarország-térképperforációt helyeztek el, így arról még színes fénymásolóval sem lehet jó minőségű másolatot készíteni. Azoknak, akik csak az április 11-i első fordulót követően, de az április 25-i második fordulót megelőzően válnak nagykorúvá, ugyancsak ezen a héten kell megkapniuk az értesítőt, hogy felvették őket a második forduló névjegyzékébe. Ez az értesítő azonban a többitől eltérő színű, és ehhez a választók nem kapnak ajánlószelvényt.
A választók névjegyzékét szerdától kellett – hét napra – közszemlére tenni az önkormányzati hivatalokban. A névjegyzékből kihagyás vagy a névjegyzékbe való jogosulatlan felvétel miatt kifogást lehet benyújtani. Az egyéni választókerületekben csak azok a jelöltek indulhatnak, akik március 19-ig összegyűjtöttek 750 érvényes ajánlószelvényt. Az ajánlószelvények gyűjtését be kell jelenteni az adatvédelmi biztosnál. Az ajánlószelvényeket a köznyelvben egyre gyakrabban emlegetik kopogtatócédulaként, pedig eredetileg az értesítőt nevezték így. A választási szervek ugyanis ezzel kopogtatnak a polgároknál, azt jelezve, hogy kiírták az új választást. Azért válhatott mégis az ajánlószelvény „kopogtatócédulává” a köznyelvben, mert a szelvényt gyűjtők általában házról házra kopogtatva próbálják meg elkérni a választóktól a cédulákat.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.