A néhány hete megválasztott új kerületi vezető emlékeztetett arra, hogy még ellenzéki képviselőként áprilisban tett feljelentést a korábbi csepeli rendőrkapitány lakásbérleti és lakásvásárlási ügyében a XXI. kerületi rendőrkapitányságon. Tudatta, hogy egy hónappal később a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) azt közölte: csalás bűntette miatt megalapozottnak tartják a nyomozás elrendelését, ám összeférhetetlenség miatt átadták az ügyet a Budapesti Nyomozó Ügyészségnek. Németh Szilárd szeptember elején feljelentéskiegészítést tett a legfőbb ügyésznek címezve. Jelezte, az volt ezzel a szándéka, hogy Kovács Tamás „nézzen rá” az ügyre, mert úgy tűnt számára, mintha öt hónapja állna a nyomozás.
A legfőbb ügyész válaszában arról értesítette, hogy átadta az ügyet a Fővárosi Főügyészségnek, a Fővárosi Főügyészség pedig azt közölte, hogy továbbadta a BRFK gazdaságvédelmi főosztályára. Németh Szilárd hangoztatta: bár az ügy már járt a legfőbb ügyésznél, a Fővárosi Főügyészségen, a Budapesti Nyomozó Ügyészségen és a BRFK-n, mégsem lehet tudni, hogy „mi zajlik”, ezért szeretne tisztán látni az ügyben. Közölte, a kerületi jegyző arról tájékoztatta, hogy május 20-án az ügyészség dokumentumokat kért be a lakásvásárlásról, ennek eleget is tettek, ám más nyomozati cselekményről nincs tudomásuk. Elmondta, polgármesterként már „sértettként” is joga van felvilágosítást kérni az ügyben, és élni is kíván a sértetti képviselőnek járó észrevételi jogával. Nonszensznek nevezte, hogy bár hat hónapja tart a nyomozás, őt mint feljelentőt csak arról értesítették, hogy „az aktát melyik asztalra tolták át”.
Elmondta azt is, hogy feljelentéskiegészítésében a csalás mellett közokirat-hamisítás, hivatallal való visszaélés, valamint hűtlen és hanyag kezelés címén is kérte a nyomozás elrendelését, továbbá másik hat lakásvásárlás megvizsgálását is. Közölte, a bűncselekmények miatt az önkormányzatot mintegy 35 millió forintos vagyonvesztés érhette. Elmondta, a korábbi önkormányzati ciklusban alkalmazott módszer az volt, hogy bérlakásokat jogcím nélkül bérbe adtak, közpénzből, a számlák szerint „tokkal-vonóval” felújítottak, majd a bérlő hat hónap után a piaci ár alatt megvásárolhatta az ingatlant.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.