Dénes Sándor (Fidesz–KDNP) kifejtette: jelenleg kilenc általános és öt középiskolát tart fenn az önkormányzat, és szeretnének továbbra is stabil közoktatási rendszert működtetni. A gyermeklétszám azonban folyamatosan csökken, a város költségvetési gondokkal küzd. Példaként mondta, hogy míg 1982-ben 6786 általános iskolás diák volt Nagykanizsán, addig a mostani tanévben 3256 tanuló jár az intézményekbe. A középiskolákban 2007-ben 5300 tanuló volt, most pedig 5004 diák ül a padokban, vagyis az alapfokú intézményekből is egyre kevesebben érkeznek.
A közgyűlés által még nem elfogadott, de várhatóan az őszi tanévkezdéstől életbe lépő vezetői összevonások révén azt szeretnék elérni, hogy „ne sérüljenek a diákok”, és továbbra is biztosítani akarják a változatos, sokszínű képzési kínálatot. „Ahol elkezdték a tanulmányukat, ott is fogják befejezni, ugyanazokkal a tanárokkal, akikkel eddig” – hangsúlyozta az alpolgármester, ismételve, hogy kizárólag vezetői szinten történik integráció. Az általános iskolák közül a belvárosban, valamint a keleti városrészben két-két intézményt vonnának össze egy-egy közös igazgatóval. A középfokú intézményekben a hasonló profilú két szakképző intézményt, valamint a Mező gimnáziumot és a Thury szakképző iskolát vennék közös irányítás alá.
Dénes Sándor azt mondta: most még nem nagy összegű az ezzel járó megtakarítás, de hosszabb távon kell gondolkodnia a város vezetésének. A számítások szerint öt éven belül egy egész iskolára való gyerekkel lesz kevesebb az intézményekben, ezért a felszabaduló épületeket értékesítenék, amelyek ára százmillió forintos nagyságrendet képvisel. „Pedagógusok elbocsátásáról jelen pillanatban még nincs szó” – fogalmazott, de arra számítani kell, hogy a túlórák átcsoportosítására sor kerülhet. Lehet, hogy a pedagógusok egy részének a túlórák csökkenésével a jövedelme is kevesebb lesz, de fontos, hogy legalább megmarad a munkahelyük.
Az MTI kérdésére az alpolgármester kifejtette: az intézményvezetőkkel folyamatos a kapcsolat, szinte mindenki tudomásul vette az összevonások szükségességét. Egyedül a Cserháti szakképzőben nem tudják elfogadni a terveket, az intézményben keddre demonstrációt is szerveznek, de ez nem fogja befolyásolni a majdani közgyűlési döntést. Dénes Sándor ennek kapcsán azt is kijelentette: nem szűnik meg ez a középiskola sem. Sajnálatosnak tartja, hogy az intézmény tanárai a diákok bevonásával aláírásokat gyűjtenek az összevonás ellen.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.