Több olyan esemény is történt az elmúlt napokban, amelyet az MSZP-ben a párt elleni támadásként éltek meg, s ezekben közös motívum volt, hogy mindegyik ügy a Demokratikus Koalíció környezetéből szivárgott ki a sajtónak – nyilatkozták a lapnak vezető szocialista politikusok, akik a botrányos bajai videó elkészítése mögött is a Gyurcsány-pártot sejtik. – Nem zárható ki, hogy nincs szervezettség a videó mögött – mondta a lapnak Szanyi Tibor. A szocialista politikus a felvételt egy trójai falóhoz hasonlította, amit „betoltak” a szocialisták székházába, ők továbbtolták a rendőrségre, ahol kibontották azt.
Az október 23-án történtek után az MSZP vezetéséhez közeli források úgy nyilatkoztak, hogy a DK-val önkormányzati szinten is ellehetetlenülhet az együttműködés. Mesterházy Attila MSZP-elnök beszédének megzavarása után a pártelnök így nyilatkozott a 168 Órának: „Ha a beszédemre sem kíváncsiak, miért akarnak együttműködni velünk? A tárgyalásokat lezártnak tartom.” A lap informátorai szerint elképesztően ellenséges hangulat fogadta a szocialista szimpatizánsokat a Műegyetem előtt. Forrásaik szerint több MSZP-s képviselőt is inzultáltak Gyurcsány hívei, volt olyan aktivista, akit elzavartak a DK-sok, mert szocialista zászlót tartott a kezében. A tüntetésen jelen lévők beszámolói szerint Mesterházy beszéde elején „Most!” vezényszóra kezdtek bele az emberek a skandálásba és a fütyülésbe, amikor pedig halkult a hangzavar, akkor azt lehetett hallani, hogy valaki azt kiáltja: „Ne hagyd abba!” Miután az MSZP elnökének beszédét megzavarták, Gyurcsány állítólag el is hagyta a helyszínt.
A volt kormányfő saját Facebook oldalán „sajnálatát” fejezte ki az incidens miatt, hogy az MSZP elnöke „méltatlan” helyzetbe került. – Nem gondolom azonban, hogy vádaskodni kellene, hogy ellenséget kellene keresni ott, ahol nincs – írta a volt miniszterelnök annak kapcsán, hogy Mesterházy szerint is szervezetten zavarták meg felszólalását. Gyurcsány szerint a kórus nem Mesterházynak, hanem „a helyzetnek” szólt, és „ha véletlenül Gordon lett volna az utolsó felszólaló, valószínűleg ugyanerre a sorsra jut”. A DK elnöke ugyanakkor újra leszögezte, hogy az MSZP és az Együtt–PM megállapodása nem fedi le az összes ellenzéki szavazót.
A Műegyetem előtt jelen lévő szocialista politikusok szerint egyértelmű, hogy tudatos és szervezett volt az MSZP elnökének kifütyülése. A Magyar Nemzet egyik informátora megjegyezte, a demonstráció előtt több DK-s is elismerte, hogy a színpad közelébe irányították őket. Többen látták Arató Gergelyt, aki a gyülekező tömeget megkerülve sietett az első sorokba, ahol körülbelül 200-300 DK-s lehetett.
– Gyurcsány Ferenc teljesen megbízhatatlan, mindenkit, aki az ellenzék közös demonstrációján részt vett, tőrbe csalt, a lehető legrosszabb arcukat mutatták a kormányváltó erők – így kommentálta egyik szocialista forrás a Műegyetem előtt történteket. Szerinte olyan emberek szónokolnak a szélesebb összefogás mellett, akik csak magukkal foglalkoznak, Gyurcsány mellett ilyen Bokros Lajos, Kuncze Gábor és Fodor Gábor is, egyikük mögött sincs számottevő szavazói bázis. Ráadásul a tüntetés előtt a részt vevő pártok vezetői megállapodtak, hogy nem fogják egymást kritizálni.
– Bajnai Gordonék gesztust tettek Gyurcsánynak, amikor ragaszkodtak ahhoz, hogy ő is színpadra lépjen. A DK elnöke ezzel visszaélt – mondta a lapnak az MSZP egyik meghatározó politikusa, aki szerint a demokrácia ki van szolgáltatva a félőrülteknek. Hozzátette, Gyurcsány Ferenc minden megállapodást megszegett, és az ellenzéki erők alapcéljával, a kormányváltással ment szembe. A szocialisták szerint nem szabad beengedni az együttműködésbe Gyurcsányékat, mert a volt kormányfő személyiségébe kódolva van a rombolás.– Bajnaiék sodródnak, ha házon belülre engedik Gyurcsányt, magukat számolják fel – mondta az informátor.
Hiller István a Magyar Nemzetnek elmondta, annak a híve, hogy a vitákat a belső fórumokon, nem pedig a nyilvánosság előtt kell megvívni. Hangsúlyozta: amennyiben a párt testületei döntést hoznak, azt mindenkinek képviselnie kell. – A választmány és a kongresszus döntött a választási együttműködésről, ehhez pedig minden szocialistának tartania kell magát – nyilatkozta Hiller, aki egyébként Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején vezette a pártot. Vezető szocialista körökben úgy vélik, hogy Gyurcsányék egyértelműen az elbizonytalanodó baloldali szavazókat akarják megnyerni.
– Nehéz valakiben úgy megbízni, vele bármilyen szinten és fronton együttműködni, hogy mindig felrúg minden megállapodást. Egy ilyen emberre nemcsak nem lehet, de nem is szabad számítani, mert az első adandó alkalommal támad hátba, ha épp aktuális érdeke úgy kívánja. Forog, mint a napraforgó – írta Facebook-oldalán Kormos Kata. Az MSZP szóvivője egy hozzászólásra úgy reagált: „Értem én az összefogás igényét, és ez rendben is van. Csakhogy – ne haragudjon a világ – nekem eszembe nem jut olyan emberrel szövetkezni, aki álszent, hazug, hamis és gátlástalan ”
Az elmúlt időszakban a videón és a Mesterházy-beszéd megzavarásán kívül is sok borsot tört az MSZP orra alá a DK, miután világossá vált, hogy az MSZP csak az Együtt–PM-mel köt választási megállapodást. A Magyar Nemzet szocialista forrásai emlékeztettek, hogy az őszödi beszéd nyilvánosságra juttatása kapcsán maga Gyurcsány Ferenc is többször üzent az MSZP-nek, aztán a DK volt politikusa, Szabó Bálint vádolt meg több politikust. A pártfinanszírozással összefüggésben a DK-elnöke tett olyan kijelentéseket, hogy táskás emberek vitték a pénzt a székházba, amikor ő volt az MSZP elnöke, és hogy a párt gazdálkodása átláthatatlan.
További részletek a Magyar Nemzet pénteki számában.