A 35 éves Thomas Robert B.-t hivatalos személy ellen elkövetett emberölés, intézkedést végrehajtó rendőr sérelmére, felfegyverkezve, folytatólagosan elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak és közúti veszélyeztetés bűntettével vádolja az ügyészség.
A vádlott egy korábbi vallomásában azt állította, hogy az egyik rendőr lefújta paprikagázzal, ezért szinte egyáltalán nem látott, amikor állítása szerint véletlenül elütötte a sértettet.
A hősi halottak tiszteletére rendezett ünnepségen családtagok, egykori kollégák, barátok jelenlétében felavatták csütörtökön az Apátfalván 2012. október 11-én elhunyt motoros járőr, Kenéz Imre emléktábláját a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon.
Szilágyi Róbert, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója beszédében hangsúlyozta, Kenéz Imre nem akart hős lenni, csak szolgálati feladatát teljesítette.
Kenéz Imre 1977-ben született Szegeden, tanulmányai elvégzése után, 1998-ban kezdte meg hivatásos szolgálatát Kecskeméten járőrként. Szakmai munkája alapján 1999-ben került a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság állományába. 2008-ban nevezték ki ellenőrző motoros járőrvezetővé.
Szolgálati ideje alatt kétszer léptették elő soron kívül és háromszor kapott elismerést. Parancsnokai, munkatársai, bajtársai elismeréssel nyilatkoztak munkájáról.
A helyszínre elsőként érkező háziorvos nem tapasztalt könnygáz- vagy paprikaspray használatára utaló tüneteket a vádlotton, és a férfi akkor nem is beszélt arról, hogy ilyen történt volna vele. Az orvos lőtt sebeken kívül fizikai bántalmazásra utaló nyomot nem talált az osztrák férfin.
A vádlott a mentőben kábító-fájdalomcsillapítót, egy szintetikus ópiátszármazékot kapott, az őt ellátó szakemberek sem tapasztalták, hogy gázspray-t használtak volna a férfival szemben.
Thomas Robert B. az SZTE traumatológiai klinika orvosának azt mondta, az eset előtt nem fogyasztott kábítószert, és nem is használ drogot, itt morfiumot adtak neki fájdalmai csillapítására.
A Szegedi Törvényszéken folyó per csütörtöki, negyedik tárgyalási napján meghallgatott tanúk közül többen is beszámoltak arról, hogy a vádlottban csak jóval a gázolás és az őt megfékezni próbáló rendőrökkel folytatott dulakodás után tudatosult, mi is történt vele. Volt, aki úgy látta, a férfi a mentőautóban el is sírta magát. A dühkitörés tényét egyébként az a makói férfi is megerősítette szerdán, aki segített megfékezni a vádlottat.
Joó Attila tanácsvezető bíró közölte, a per január 21-én szakértők meghallgatásával, illetve az esetről készült videofelvételek megtekintésével folytatódik.
A vádlott ügyvédje, Buza János a tárgyalást követően újságíróknak elmondta, az ügyben új szakértők kirendelését kérte.