Őri László sajtótájékoztatón reagált arra, hogy Mesterházy hétfőn este fórumot tart Pécsen. Mint mondta, Pécs két ügyben várja Mesterházy Attila válaszát. Jelezte: Mesterházy Attila helyetteséről, Simon Gáborról kiderült, hogy összesen öt bankszámlát rejtegetett több százmillió forintnak megfelelő összegekkel. Tudni szeretnék az emberek, hogy kihez tartoznak ezek a pénzek, amelyekért az MSZP-sek egy emberként falaznak, Mesterházy Attilával az élen – közölte Őri László.
A fideszes képviselő szerint egyelőre a párt Baranya megyei elnökségi tagja, Kőhegyi István sem tudta megmondani, hogy egy év leforgása alatt hogyan lett közel ötvenmillió forintos tartozásából hetvenmillió forintos vagyona.
A pécsiek ugyancsak várják Mesterházy válaszát arra, hogy rendjén valónak, hétköznapinak tartja-e mindezt. Úgy gondoljuk, eljött a válaszadás ideje, mert Mesterházy Attila vagy alkalmatlan arra, hogy rendet tegyen pártjában, vagy hazudik, ezzel pedig ő is részesévé válik minden idők legkorruptabb választási szövetségének – vélekedett Őri László.
Pont Mesterházy miatt áll fenn annak a gyanúja is, hogy Simon eltitkolt százmilliói összefüggésben állnak országgyűlési képviselői, illetve MSZP-elnökhelyettesi tisztségével – tartalmazza az Országgyűlés mentelmi bizottsága által hétfőn elfogadott jelentés, amely az Országgyűlés honlapján olvasható.
Ismert, a szocialista pártelnök február 6-án azt mondta, nem pártpénzről van szó, és az ausztriai bankban tartott nagyjából 240 millió forint „nem kötődik Simon közéleti tevékenységéhez”. „Az azt megelőző életével kapcsolatos forrásfelhalmozásról van szó, amennyire én tudom” – fűzte hozzá.
A mentelmi bizottság jelentése azt tartalmazza: mivel Mesterházy egyik meghallgatáson sem jelent meg, nyilatkozatának valódiságát nemcsak nem bizonyította, még nem is valószínűsítette, „ezért ezt az adatot mint teljesen alaptalan, légből kapott adatot ki kellett zárnunk”.
Simon volt MSZP-elnökhelyettes eltitkolt, több százmilliós bécsi számlán tartott vagyonáról február 4-én számolt be először a Magyar Nemzet. Az azután elindult vagyonvizsgálati eljárás során a képviselő ugyan pontosította vagyonnyilatkozatát, de a bécsi számlát nem tüntette fel, mondván, nincs a nyomtatványon olyan rész, ahova be lehetne írni.
A politikus február 6-án jelentette be, hogy minden, a szocialista pártban viselt tisztségéről lemond, kilép az MSZP-ből, visszalép a képviselő-jelöltségtől, és február 12-i hatállyal lemond parlamenti képviselői mandátumáról. Ezt meg is tette, ugyanaznap, amikor a parlament kimondta volna az összeférhetetlenséget.
Simont március 10-én őrizetbe vették, jelenleg előzetes letartóztatásban van, csalással, magánokirat-hamisítással, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással gyanúsítja a Központi Nyomozó Főügyészség. A politikus a gyanú szerint egy afrikai ország hamis útlevelét is megszerezte, amellyel egy ismerőse révén egy magyar banknál bankszámlát nyitott.
Az időközben napvilágot látott információk szerint az MSZP bukott elnökhelyettesének már öt eltitkolt bankszámlára kellene magyarázatot adnia, melyeken százmilliós összegek voltak felhalmozva. A Simon-ügyben végrehajtott házkutatások és banki információk beszerzése során a pénzügyi és nyomozó hatóságok olyan pénzintézeti dokumentumokat és tárgyi bizonyítékokat foglaltak le, amelyek révén több újabb, Simonhoz tartozó bankszámlát tudtak azonosítani. Simonnak a Volksbanknál és a MagNet Banknál tartott számlák mellett a salzburgi Bankhaus Spänglernél, a grazi Bankhaus Krentschkernél és a zürichi UBS AG Banknál is voltak számlái, amelyeken nagy összegű, esetenként akár az egymillió eurót is elérő készpénzes be- és kifizetéseket bonyolított le.
Közben az MNO értesülései szerint feleségének ajándékozta a XVIII. kerületi Attila utcában lévő családi házát és a XII. kerületi Ágnes utcában levő luxusingatlanját is Simon. Eszerint az Attila utcai családi ház tulajdoni jogát március 10-én már be is jegyezték Horváth Tünde Márta nevére, miközben Simon Gábor holtig tartó haszonélvezeti jogot kapott az eddigi tulajdoni jog helyett.
Az Ágnes utcánál ugyancsak március 10-én került széljegyre Simon feleségének tulajdonjog-bejegyzés iránti kérelme, illetve az MSZP volt elnökhelyettesének haszonélvezeti jog iránti bejegyzési kérelme. Ez utóbbinál a tulajdonszerzés jogcíme nincs feltüntetve a széljegyen, de feltehetően ugyanúgy az illetékmentes ajándékozással szabadult meg vagyonától Simon, mint a másik ingatlan esetében. A bejegyzés aznap történt, amikor Simont letartóztatták.