Vigh László a Városi Hangverseny- és Kiállítóterem bejáratánál, Mesterházy Attila lakossági fórumát megelőzően azt mondta: abban bízik, hogy „24 nap bujkálás után talán éppen itt lesz Mesterházy Attila nagy pillanata, amikor felhagy a tereléssel, férfiasan kiáll a magyarok elé, és elmondja őszintén, mit tud Simon Gábor eltitkolt százmillióiról”.
„Mit mondott neki valójában Simon, amikor négyszemközt beszéltek?” – tette fel a kérdést a fideszes politikus. Az MSZP elnöke nem menekülhet a kérdések és a felelősség elől, mert Simon Mesterházy „közvetlen helyettese, bizalmasa, sőt jobbkeze volt idáig”. „Ha tovább falaz neki, az azt jelenti, hogy eszébe sem jut megújítani a szocialista pártot” – fejtette ki Vigh László.
„Ha nem vall színt a Simon-botrányban, akkor ő ugyanazokkal képzeli el a kormányzást, akik már egyszer minden idők legkorruptabb kormányzását hajtották végre együtt” – jelentette ki a fideszes jelölt. Sajtótájékoztatója közben a háttérben nagyméretű molinót feszítettek ki „Attila, honnan van a 240 millió?” felirattal, illetve távolabb 15-20 demonstráló kisebb táblákat felmutatva állt egyebek közt „Pártpénz a 240 millió?” és „Nem akarunk adóemelést!” szövegekkel. A fideszes sajtótájékoztató alatt Vigh László közelében a szocialisták is kifeszítettek egy narancsszínű molinót, amelyen az állt: „Titkos hangfelvétel bizonyítja: fideszes trafikmutyi; ezért felelni fogtok!”
Simon Gábor volt szocialista politikust február 18-án gyanúsítottként hallgatta ki a Központi Nyomozó Főügyészség, amely az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás bűntettével, az adóbevételt jelentős mértékben csökkentő adócsalás bűntettével, valamint kétrendbeli magánokirat-hamisítás vétségével gyanúsítja a volt országgyűlési képviselőt. A Magyar Nemzet február 4-én forrásmegjelölés nélkül írt arról, hogy egy bécsi számlán Simon Gábornak több százmillió forintja van, amelyet nem tüntetett fel a vagyonnyilatkozatában. A képviselő, aki az MSZP elnökhelyettese volt, a szocialista pártban viselt minden tisztségéről lemondott, kilépett a pártból, visszalépett a képviselő-jelöltségtől, és február 12-ei hatállyal lemondott parlamenti képviselői mandátumáról.