A politikus ismertetése szerint a jegyzőkönyvek áttekintése után arra a következtetésre jutottak, hogy a nógrádi megyeszékhely szavazóköreibe delegáltakat nem készítették fel arra, hogy bizonyos helyzetekben döntéseket hozzanak, és figyelmetlenek is voltak.
Székyné Sztrémi Melinda közölte: voltak olyan szavazókörök, ahol pecsét nélküli szavazólapok kerültek az urnákba, illetve volt olyan szavazókör, ahol több szavazatot számláltak össze, mint ahány szavazót regisztráltak. Olyan eset is előfordult, amikor a baloldal delegáltja bement a szavazófülkébe a szavazóval.
A kifogások között szerepel, hogy állítólag több baloldali delegált tollal a kezében számlálta a szavazatokat, és volt olyan szavazókör, ahol második körben negyvennel több szavazólap volt a rendszerben, mint amennyi az első számlálásnál. Azt is kifogásolták, hogy autóbusszal vittek szavazókat a választásra. Mindezek Székyné Sztrémi Melinda szerint felvetik a választási csalás gyanúját, összeegyeztethetetlenek a választás alapelveivel.
Elmondta azt is, hogy négy képviselőjelölt társa az 1-es, a 2-es, az 5-ös és a 6-os választókörzetből ugyancsak beadvánnyal fordult a helyi választási bizottsághoz a választási törvény különböző passzusait megsértő cselekedetekre való hivatkozásokkal. Ők ugyancsak a választási eredmény megsemmisítését kérik. A helyi választási bizottságnak három napja van arra, hogy döntsön a beadványokról.
Az önkormányzati választás nem hivatalos eredménye szerint Salgótarjánban Dóra Ottó, az DK–Együtt–MSZP–Tarjáni Városlakó Egyesület–ST közös jelöltjeként 5376 szavazatot szerzett, ezzel a voksok 42,88 százalékát szerezte meg. A Fidesz–KDNP által jelölt Székyné Sztrémi Melinda ötvennel kevesebb, azaz 5326 szavazatot szerzett.
A vasárnapi eredmények alapján a tíz salgótarjáni választókörzetből hetet a baloldali összefogás, hármat a Fidesz–KDNP jelöltje nyert, a kompenzációs listákkal a megyei jogú város testületében kilenc képviselőt delegálhat a DK–Együtt–MSZP–Tarjáni Városlakó Egyesület–ST, ötöt a Fidesz–KDNP és egyet a Jobbik.