Bizottsággal vizsgáltatna a Fidesz

Nincs félnivalója Demszky Gábornak, ezért bátran áll minden vizsgálat elé – mondta a volt főpolgármester ügyvédje.

2017. 02. 07. 7:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs félnivalója Demszky Gábornak, ezért bátran áll minden vizsgálat elé – közölte lapunkkal Magyar György, a volt SZDSZ-es főpolgármester jogi képviselője arra a hírre reagálva, hogy parlamenti gazdasági bizottság vizsgálná ki a 4-es metró beruházása körüli korrupciós ügyet. Ezt a testület kormánypárti elnöke, Bánki Erik jelentette be, hozzáfűzve: a vizsgálatot a Fidesz országgyűlési frakciója kezdeményezte.

Az OLAF, azaz a Csalás Elleni Európai Hivatal a 406 milliárdos összegű metróberuházás vizsgálatakor 167 milliárdosra tette a szabálytalanságokkal, feltételezett bűncselekményekkel érintett uniós pénzeket. Miközben a 4-es metrónál feltárt szabálytalanságok és bűncselekmények gyanúja miatt a Központi Nyomozó Főügyészség és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozóiroda pontosan az OLAF-jelentés alapján nyomoz, a kormánypártok három volt baloldali miniszterelnököt is meghallgatnának: Medgyessy Pétert, Gyurcsány Ferencet és Bajnai Gordont. Rajtuk kívül meghívót küldenének a korábbi MSZP-s főpolgármester-helyettesnek, Horváth Csabának és volt párttársának, az egykori fővárosi szocialista frakcióvezetőnek, a ma DK-s Gy. Németh Erzsébetnek.

Gyurcsány nem vesz részt

Gyurcsány Ferenc és Gy. Németh Erzsébet, a Demokratikus Koalíció fővárosi politikusa sem megy el a 4-es metró körüli korrupciógyanút vizsgáló parlamenti bizottság ülésére. A párt arra hivatkozik, hogy az OLAF-jelentés megállapítása szerint az érintett időszak kormányai nem felelősek az ügyben. Gy. Németh Erzsébet nem városvezető, és fővárosi céget sem irányított. (MTI)

– Aki nem jelenik meg, annak „vaj van a füle mögött” – hangoztatta Bánki Erik, aki kész tényként beszélt arról, hogy „a metróberuházás összegének körülbelül egyharmadát ellopták”.

A Demszky Gábor nevében kérdéseinkre válaszoló Magyar György megismételte: „a volt főpolgármesternek nincs takargatnivalója, ezért várhatóan elmegy a bizottsági ülésre, de jogi felelőssége fel sem vetődhet. A 4-es metró beruházása a BKV-é volt, a szerződéseket sem az önkormányzat, hanem cégek kötötték. – Élesen el kell különíteni a politikai felelősséget a polgári jogitól és a büntetőjogitól, mert aki az OLAF-jelentésből büntetőjogi következtetést von le, maga is jogsértést követ el – hangoztatta Magyar György.

Horváth Csaba azt mondta: ha kap meghívót, ő is elmegy a bizottság ülésére, de szerinte érdekesebb lehet, hogy kiket nem hívnak meg, és miért. Utalt arra, nyomozás zajlik, így érdemi vizsgálatot nem vár. Megemlítette: neki egy percig sem volt hatásköre a 4-es metró.

Gy. Németh Erzsébet közölte: ő nem megy el. – Az OLAF-jelentés politikus felelősségét fel sem veti. Tarlós István főpolgármester sem feltételezte, hogy nekem közöm lenne bármihez is – sorolta az indokait a DK tagja.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.