Hiába kért személyes találkozót a kőbányai Bajcsy-Zsilinszky Kórház főigazgatójától Demeter Márta LMP-s politikus, az intézményvezető újra minősíthetetlen hangnemben utasította el a kért találkozót, és egyetlen munkatársának sem engedélyezte, hogy válaszoljon a kórház működésével kapcsolatos kérdéseire – írta közleményében Demeter Márta.
A zöldpárti politikus arra lett volna kíváncsi, hogy miből alakult ki a Bajcsy-Zsilinszky Kórház csaknem egymilliárdos adósságállománya; milyen lépéseket tesznek, hogy a sürgősségi osztályon ne kelljen hosszú órákig várakozni a betegeknek, és mennyi az átlagos várakozási idő; hogyan oldják meg azt a tarthatatlan helyzetet, hogy a CT- és MR-vizsgálatokat az udvaron álló kamionban végzik; hogyan oldják meg az egyre növekvő orvos- és ápolóhiányt, miután csaknem 20 orvos és ugyanennyi ápoló hiányzik az intézményből. Demeter Márta azonnali választ vár kérdéseire mind a betegek, mind pedig az intézmény túlterhelt dolgozói, orvosai és ápolói érdekében.
Mint írta, „a főigazgató érdemi tájékoztatás helyett csak frázispufogtató, üres fenyegetőzésekkel és vagdalkozásokkal teli propagandaszöveggel válaszolt, ami megmutatja, mennyire kiterjedt a Fidesz kommunikációs gépezete, amely az intézményvezetőket is felhasználja, hogy ne kelljen az emberek előtt elszámolni a Fidesz számára rendkívül kínos helyzettel”. Abban bízik azonban, hogy a Bajcsy-Zsilinszky Kórház 2018-as költségvetésében „egyéb kommunikációs szolgáltatásra” rendelkezésre álló 16 millió forintos keretet nemcsak a kormánypropaganda folytatására használják fel, de hajlandók lesznek válaszolni azokra a kérdésekre is, amelyek a kőbányai, budapesti és a Pest megyei betegeket mindennapjaikban érinti.
Demeter Márta szerint a kórház ügye jól mutatja, hogy rendszerváltásra van szükség a magyar egészségügyben is. A politikus úgy véli, az egészségügyi intézményrendszernek és az intézményvezetőknek semmi nem lehet fontosabb, mint az emberek egészsége, ezért meg kell szüntetni a politikai kontrollt az intézmények felett, és az emberek érdekét figyelmen kívül hagyó propagandista intézményvezetőknek nem lehet a jövőben helyük közintézmények vezetésében.
Az LMP azt ígéri, hogy „a rendszerváltást követően” biztosítják az egészségügyben dolgozók 50 százalékos béremelését, az intézmények gazdálkodásának és a beszerzéseknek az átláthatóságát, a sürgősségi ellátás működőképességét, a túlközpontosítottság megszüntetését. Emellett minősítési rendszert vezetnének be, melynek fontos része a betegek elégedettségének mérése.