Kubatov kedvenc gyilkosa kitálal – ezzel a címmel kezdte el nyilvánosságra hozni a Privátkopó azokat a Kubatov Gáborra és a Fideszre nézve terhelő információkat, amelyeket állításuk szerint a Ferencvárosi Torna Club számára korábban dolgozó Szabó „Szőke” Ferenctől szerzett be.
Szabó „Szőke” Ferenc 2008-tól 2015 nyaráig dolgozott „szurkolói koordinátorként” a Ferencváros sportklubnál. Kubatov Gábort, az egyesület elnökét, a Fidesz alelnökét és pártigazgatóját csaknem 30 éve, az 1990-es évek eleje óta ismeri. „Amikor még autószerelőként dolgozott, gyakran a családomnál ebédelt” – jegyezte meg az internetes bűnügyi magazinnak. A leleplező sorozat első részében Szabó egyebek mellett beszámol:
Szabó „Szőke” Ferenc, aki emberölés miatt 10 évet töltött börtönben, a Privátkopónak most azt állította, hogy 2013 márciusában – korábbi állításával szemben – Kubatov Gábor közvetlen köréből bízták meg azzal, hogy az embereivel szorítsák ki a Fidesz-székház területéről a tüntető diákokat.
2013. március 7-én zajlott az a demonstráció, amelynek során mintegy tíz órán át foglalta el több tucat diák a Fidesz fővárosi, Lendvay utcai székházát, így tiltakozva a tervezett alaptörvény-módosítás ellen. A lapok már másnap megírták, hogy a tüntetők kiszorításában a Ferencváros biztonsági emberei is részt vettek, közülük név szerint említve Szabó „Szőke” Ferencet. Kubatov Gábor, a Fidesz alelnöke és pártigazgatója – egyben a Ferencváros elnöke – cáfolta, hogy bármi köze lenne a securitys csapat megjelenéséhez. Azt állította, az „erős fiúk” magánemberként mentek a helyszínre.
Szabó akkor a saját Facebook-oldalán azt írta: sem Kubatov, sem más nem bízta meg ilyen feladattal. „A Fidesz Magyar Polgári Párt elkötelezett híveként, erkölcsi kötelezettségemnek tartottam, hogy pártomat ebben a nehéz helyzetben is támogassam!” – fogalmazott a bűnügyi portálnak.
Öt év elteltével azonban már másként tálalja a történteket.
„Kubatov Gábor közvetlen köréből felhívott egy ember, aki az elnök kérését tolmácsolva azt mondta, hogy azonnal szedjem össze a csapatomat, és menjünk a VI. kerületbe, mert balhé van, megtámadták a Fidesz székházát. Azt az utasítást adta, hogy zárjuk ki – lehetőleg atrocitás nélkül – a tüntetőket – magyarázta a Privátkopó.hu bűnügyi portálnak Szabó „Szőke” Ferenc. – Ötven emberemmel jelentem meg a székháznál. Nem bántalmaztunk senkit, a karjuknál és a feneküknél fogva tettük ki a tüntetőket az utcára. Kubatov éppen mellettem állt, amikor felhívta Orbán Viktor miniszterelnök, aki azt kérte tőle, hogy engem vonjon vissza az első sorból, hogy a média munkatársai ne tudjanak kamerázni, fotózni. Már késő volt, mert addigra több felvételt készítettek rólam.”
2013. augusztus elején rendezték a labdarúgó NB I második fordulóját. A Ferencváros a Videoton csapatát fogadta a Puskás Ferenc Stadionban.
„Egy-másfél héttel a meccs előtt kaptam egy cetlit a kezembe, rajta a meccs játékvezetőjének, Kassai Viktornak a neve, valamint tatabányai lakcíme és telefonszáma. Az utasítás az volt, hogy tegyek úgymond »családlátogatást« Kassainál, és fenyegessem meg, hogy ne fújjon a Fradi ellen” – elevenítette fel Szabó, aki arra a kérdésre, hogy kitől érkezett az utasítás, sejtelmesen elmosolyodott, és csak annyit közölt: „a legfelsőbb szintről”. A volt szurkolói koordinátor állítása szerint nem tett eleget a megbízásnak, ott helyben visszautasította azt, a feladat elvégzésére felajánlott 50 ezer forint „célprémiumot” sem vette át. „Néhány nap múlva összefutottam a klub egyik vezetőjével, aki nevetve mondta: »látod, Feri, megy ez nélküled is«. Ebből arra következtettem, hogy találtak helyettem valakit, aki »meggyőzhette« Kassait” – tette hozzá.
A „meggyőzés” azonban nem sikerülhetett tökéletesen, mert a mérkőzést – 0-2-re – a vendég Videoton csapata nyerte.
Akeem Adams, a Fradi trinidadi védője 2013. szeptember 25-én szívinfarktust kapott, október 7-én életmentő műtétet hajtottak végre rajta, amely során a bal lábát amputálni kellett. December 29-én agyvérzést kapott, és kómába esett, másnap pedig elhunyt. Ricardo Monizt, a csapat akkori holland vezetőedzőjét népszerűvé tette a szurkolók körében, ahogy Adams mellett kiállt, és hogy is szóvá tette: a klub elnöke, Kubatov Gábor egyszer sem látogatta meg a kórházban a játékost.
2013. december 1. nappal felmentették Monizt, aki azt tervezte, hogy három nappal később a Megyeri úti Szusza Ferenc Stadionban megtekinti az Újpest–Ferencváros-kupavisszavágót.
„A klubvezetés mindenáron meg akarta akadályozni, hogy Moniz megjelenjen az Újpest–Fradi-kupameccsen, mivel tartottak attól, hogy a szurkolókat Kubatovék ellen hangolja – mondta Szabó a Privátkopónak. – Két nappal az összecsapás előtt megbíztak, hogy egy társammal menjünk Moniz lakásához, ami a MOM Park mellett volt, és ha kilép az ingatlanból, brutálisan verjük össze, tegyük mozgásképtelenné – a fiatal magyar barátnőjével együtt. 100-100 ezer forint »sikerdíjat« ajánlottak fel, amennyiben a munkát elvégezzük. Másfél napot töltöttünk az autóban, mellettünk a »viperák« előkészítve, de – amint az később kiderült – a holland edző nem tartózkodott otthon, elutazott. Szerencséjére, ugyanis amennyiben nem így tesz, a kórházban végezte volna.”
Szabó a megbízó kilétével kapcsolatban annyit mondott a portálnak:
„a legfelsőbb szinten kell keresni a felbujtót”.
Szabó „Szőke” Ferenc könyvet írt életéről és így a Ferencvárosnál eltöltött időszakáról is, és azt állítja, hogy műve kiadásáról Kubatov Gábor fideszes pártigazgatóval és alelnökkel is tárgyalt, aki azonban szerinte becsapta.
A Privátkopó a sportklubot is megkereste Szabó állításaival kapcsolatban, ahonnan azonban kérdéseire érdemi választ nem kapott. A megkeresésre Baranyai Imre, a Fradi Biztonsági Szolgálat Kft., valamint a Ferencvárosi TC biztonsági vezetője reagált Kubatov Gábor helyett. Egyebek mellett azt írta,
„az illető, fogalmazzunk egyértelműen, hazugságok tömkelegével tévesztett meg mind engem, mind a klubot”.
Lapunk keresi Kassai Viktor játékvezetőt, hogy megszólaltassuk a történtekkel kapcsolatban.