Mint láthatjuk, számottevően nem nő az új fertőzöttek száma, és
nem érkezett újabb bejelentés megbetegedésről egyik idősotthonból sem
– hangsúlyozta Müller Cecília. – Abban bízunk, hogy továbbra is alacsony lesz az új fertőzések száma, hiszen a járvány lecsengőben van – tette hozzá.
Müller Cecília arról is beszélt, hogy a világszerte regisztrált közel hatmillió eset mutatja, a világjárvány továbbra is tart, és a halálozások száma is növekszik. A vírus már Oroszországban, Indiában és Peruban is drasztikusan terjed.
A tisztifőorvos megemlítette, hogy május 31-én van a dohányzásmentes világnap. Ennek kapcsán kifejtette, hogy a dohányzás a tüdőrák kialakulásának nagy hányadáért felelős, és a szív-érrendszeri megbetegedések jelentős részét is okozza. A dohányzóknak, ezért, minden szerve veszélyben van hangsúlyozta – Müller Cecília.
A dohányzás minden negyedik másodpercben okoz egy halálesetet a világon
– hívta fel rá a figyelmet tisztifőorvos, ezért Magyarország már 2012-ben létrehozta a nemdohányzók védelmét szolgáló törvényt. Müller Cecília szerint országos konszenzus övezi ezeket a rendelkezéseket. A tapasztalatok szerint az emberek elfogadták ezt a jogszabályt.
Kiss Róbert rendőr alezredes arról beszélt, az Operatív Törzs utasítására
hetekkel ezelőtt megkezdődött egy magyar fejlesztésű lélegeztetőgép fejlesztése, ennek gyártása most elindul, a tervek szerint naponta tíz darabot fognak gyártani.
Egy új rendelet értelmében, már a szlovén állampolgárok is beléphetnek Magyarországra, ha legfeljebb 24 órát tartózkodnak hazánkban, ha viszont tüneteket észlelnek, karanténba kell vonulniuk – ismertette.
Az autós könnyűzenei koncertek és a nemzeti összetartozás napja alkalmából tartott megemlékezések (június 3. és 7. között) megtarthatók
a kormány döntése értelmében, utóbbinál kérik, hogy tartsanak másfél méteres távolságot egymástól a résztvevők.
A hatósági házi karantén elektronikus ellenőrzését már 946-an használják aktívan és ma 10763 karantén van érvényben.
Rémhírterjesztés ügyében eddig összesen 110 esetben kezdeményezett büntetőeljárást a rendőrség – jelezte.
Személyforgalom esetén a belépőoldalon Nagylak, Röszke, Csengersima határátkelőhelyeken is egyórás várakozásra kell számítani – mondta el a rendőr alezredes.





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!