Július 30-án dönthetnek a Szeviép-ügyben

Krémer László a halotti anyakönyvi kivonat beérkezéséig, július 30-ára napolta a határozathozatalt.

Forrás: MTI, Magyar Nemzet2020. 07. 08. 13:01
Szeged, 2010. július 27. A Szeviép Zrt. cégére a vállalkozáscsoport szegedi Római körúti székházán. A cég csõdegyezségi tárgyalása sikertelenül zárult, így az M43-as autópálya építése mellett több más nagyberuházásban is részt vevõ építõipari vállalkozásra felszámolás vár. MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely Fotó: Kelemen Zoltán Gergely
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem érkezett meg az elsőrendű vádlott halotti anyakönyvi kivonata, emiatt nem tudott végleges döntést hozni az úgynevezett Szeviép-ügyben harmadfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla. A határozathirdetést július 30-ára napolták.

A táblabíróság Krémer László vezette büntetőtanácsa előtt a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség a másodfokú, felmentő ítélet megváltoztatását, a vádlottakra csődbűncselekmény elkövetése miatt végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta. A Szegedi Járásbíróság előtt indult ügyben az elsőfokú bíróság a három vádlottat társtettesként elkövetett csődbűncselekmény bűntettében bűnösnek mondta ki, és végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte őket, de másodfokon a Szegedi Törvényszék felmentette a vádlottakat.

Sajtóhírek szerint az ügy elsőrendű vádlottja a közelmúltban elhunyt, Krémer László ezért a halotti anyakönyvi kivonat beérkezéséig, július 30-ára elnapolta a határozathozatalt.

A tárgyaláson a másod- és harmadrendű vádlott védője is vitatta az első fokon megállapított tényállást. Emellett a szakértői jelentésekkel kapcsolatban is megfogalmazták fenntartásaikat, és védenceik felmentését kérték.

Mint azt korábban megírtuk, a csődbűncselekménnyel vádolt volt cégvezetőket 2018-ban első fokon több év letöltendő börtönbüntetésre ítélték a hitelezők kielégítésének meghiúsításával elkövetett, a tényleges vagyon különösen jelentős mértékű csökkenésével járó csődbűncselekmény miatt. Az elsőrendű vádlottat öt év két hónap fogházra, a másodrendűt hat év börtönre, a harmadrendű vádlottat öt év két hónap börtönre ítélték. Másodfokon azonban a Szegedi Törvényszék bírói tanácsa azt mondta, a vállalkozók bűnössége nem állapítható meg minden kétséget kizáróan, és bizonyíték hiányában mindhármukat felmentette.

A másodfokú, felmentő ítéletet a PestiSrácok.hu vélt bírói összefonódásokról szóló tényfeltáró cikksorozata hatására a rendszerváltozás óta egyik legnagyobb bírósági botrány és közfelháborodás követte. Kiderült: az ítélkező bírók azonban több szálon kötődnek a vádlottak védőihez és a szegedi önkormányzathoz, amelynek házi beszállítója volt a Szeviép. A Kúria úgy döntött, hogy elveszi Szegedtől az ügyet, ezért a harmadfokú eljárásra a Pécsi Ítélőtáblán került sor.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.