Mondj nemet a háborúra!

– Az ukrán háborús helyzet és a magyarországi választások előtt kialakult csendes háború miatt magas létszámban kell kifejezni a magyar emberek összetartozását – mondta lapunknak Csizmadia László. A Civil Összefogás Fórum elnöke úgy véli, most nem kormány-, hanem ellenzékváltásra van szükség.

2022. 03. 09. 6:18
Fotó: Kurucz Árpád
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Jelen helyzetben a háború mindent felülír, azonban nem szabad megfeledkeznünk az 1848-as szabadságharc kezdetéről sem. A háború és nemzeti ünnepünk most rámutat arra, hogy a szabadság védelme, megvédése milyen fontos tényező. Az esemény legfőbb üzenetét a jelenlevők molinónkon is láthatják majd. Békemenet – No War – Békemenet. Magyarul: mondj nemet a háborúra! 

– nyilatkozta lapunknak a március 15-i békemenet üzenetéről Csizmadia László. A Civil Összefogás Fórum (CÖF) és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) elnöke úgy véli, most nem a politikai vonatkozásokat kell előtérbe helyezni, hanem azt, hogy minél előbb történjenek meg a béketárgyalások a két fél között, és fejeződjön be a háború. 

– Ilyenkor egy nemzetnek, amelynek határain harc folyik és a szuverenitása adott esetben veszélyeztetett, egységet kellene képviselnie. Sok üzenetünk volt a baloldalnak, amelyre olyan válaszok érkeztek, hogy ők kormányváltó nagygyűlést rendeznek. Mindenki tudja, aki a normalitást képviseli, hogy nagygyűléssel nem lehet kormányt váltani. Az erőviszonyaikat pedig be is mutatták még október 23-án. Láthattuk, milyen gyenge a baloldal, és mennyire roskatag 

– emelte ki. 

Csizmadia László kifejtette, a békemenet szervezői azt szeretnék, hogy a háború ne eszkalálódjon. Hozzátette, ha a kormány a baloldal álláspontját követné, és fegyvereket küldene Ukrajnába, akkor nyilvánvaló célponttá válhatna Magyarország, de a fegyvereket akár a kárpátaljai magyarok ellen is fordíthatnák. 

– Itt most nem kormányváltásra, hanem ellenzékváltásra szükség. Meg kell nyitni egy későbbiekben kialakuló versenypárt előtt az ajtót, amelyik képes a hazáért küzdeni, amely képes versenyezni az ötleteivel, és egyértelműen a nemzetet erősíteni, konstruktív módon – részletezte. Csizmadia László hozzátette, az ukrán háborús helyzet és a magyarországi választások előtt kialakult „csendes háború” miatt magas létszámban kell kifejezni a magyar emberek összetartozását, és ugyanúgy, mint október 23-án vagy mint az első, 2012-es békemenetnél, ki kell állni a többségi polgárság hűsége és gondolatai mellett. 

Október 23-án a rendőrség becslései szerint 340 ezren vettek részt a békemeneten, a szervezők arra számítanak, hogy ez a létszám most lényegesen magasabb lesz. 

– Legalább félmillió embert szeretnénk látni az eseményen 

– mondta. 

Csizmadia László felhívta a figyelmet, a lengyel vasutak most leterheltek, így a lengyel szimpatizánsok vonattal nem tudnak Budapestre jönni, de a szervezők remélik, hogy lesznek, akik ennek ellenére Magyarországra jönnek, autóval. A rendezvényen egyébként lesznek olaszok és spanyolok is. 

A CÖF-CÖKA elnökének tájékoztatása szerint a békemenet március 15-én 12 órás gyülekezési időponttal, a Császár-Komjádi Sportuszoda melletti Elvis Presley térről indul. A résztvevők a Margit híd–Szent István körút–Alkotmány utca útvonalon érkeznek a Parlament elé, a Kossuth Lajos térre, ahol 15 órától beszédet mond Orbán Viktor miniszterelnök. A vidékről érkező autóbuszok az Árpád híd és az M0-s autópálya felől közelíthetik meg a Császár-Komjádi Sportuszodát.

Borítókép: A 2021. október 23-i békemenet (Fotó: Kurucz Árpád)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.