Nagyon rövid idő alatt sok változást vár el a főváros baloldali vezetése a polgároktól – így összegezhető Tüttő Kata, Budapest főpolgármester-helyettesének mondandója, amit egy brüsszeli fórumon adott elő. A szocialista politikus a régiók bizottságának energia- és klímavédelmi szakbizottságának elnökeként beszélt arról, hogy a magas energiaárak miatt nagyon-nagyon rövid idő alatt sok minden megváltozik,és az ambiciózus brüsszeli zöldvállalások nem lesznek tarthatók az állampolgárok aktív részvétele nélkül.
Tüttő Kata az energiahelyzetről: Sok változást várunk az emberektől + videó
Budapest baloldali vezetése továbbra is a fővárosi lakosok megsarcolását tervezheti, erre utal Tüttő Kata főpolgármester-helyettes felszólalása egy brüsszeli rendezvényen, ahol kijelentette, hogy a magas energiaárak miatt a zöldvállalások csak az állampolgárok aktív részvételével valósíthatók meg. A Mediaworks Hírcentruma felidézte azt is, hogy Tüttő és a főváros baloldali vezetésének többi tagja többször beszélt az elmúlt hetekben az emberek energiafogyasztásának és autóhasználatának csökkentéséről.

Tüttő Kata a közelmúltban jelentette be, hogy Budapest csatlakozik a Városok energiatakarékossági sprintje elnevezésű brüsszeli kezdeményezéshez. Az európai uniós indítványban egyebek mellett autómentes övezetek és napok szerepelnek, de Tüttő arra is felszólította a budapestieket, hogy a takarékosság jegyében a kevesebb autózás mellett fogják vissza az otthonaik energiahasználatát.
További Belföld híreink
Abba szeretnénk a lakosságot és a budapestieket is bevonni, hogy mindenki a maga területén gondolja végig, hogy hol tud egy kicsivel kevesebb energiát fogyasztani. Akár az autóhasználat mérséklésével, akár az otthoni fűtési, hűtési, főzési szokásoknak az újragondolásával, tehát mindenki nézze meg, hogy milyen mennyiségű energiát fogyaszt, és hogyan tudná azt csökkenteni – hangoztatta Tüttő korábban a Spirit FM Aktuál című műsorában.
További Belföld híreink
Hasonló elvárásokat fogalmazott meg a fővárosi lakosoknak Karácsony Gergely főpolgármester másik két helyettese is. A DK-s Bősz Anett az ATV Start című műsorában az autós közlekedés háttérbe szorítását nevezte kívánatosnak, míg a Momentum politikusa, Kerpel-Fronius Gábor szintén az ATV-ben a dugódíj bevezetését vetette fel. Azt ugyan elismerte, hogy ennek jelenleg törvényi akadálya van, miután április 3-án nem a baloldal nyerte a választást, a változtatás nem rajtuk múlik. Ezzel együtt mi szeretnénk erről beszélni a ciklus végéig – fűzte hozzá. A dugódíj azonnali, „már holnapi" bevezetését sürgette legutóbb kedden a parlamentben napirend előtti felszólalásában az LMP-s Kanász-Nagy Máté is. A kormány azonban többször egyértelművé tette, hogy nem lesz dugódíj, így az LMP-s felszólalásra válaszolva Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség államtitkára is kijelentette:Velünk együtt 26 fővárosban azt gondolják, hogy a dugódíj rossz megoldás. Nem értünk egyet vele, meg fogjuk akadályozni, megvédjük a budapestieket és az agglomerációban élőket a dugódíj bevezetésétől.
Borítókép: Tüttő Kata (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
A tűzoltókat az érzékelő riasztása után hívták egy békési lakásba.

Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez kapnak hozzáférést magyar kutatók
Jülich támogatja a magyar AI Factory Antenna pályázatot.

Fiatal lány hőstette: lángoló pajtából mentett lovakat a 16 éves Blanka + videók
Megmentette az állatokat.

Kocsis Máté: Szép álmokat, tiszások!
Magyar Péter lehallgatta, jó állásokért zsarolta és fenyegette gyermekei anyját.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
A tűzoltókat az érzékelő riasztása után hívták egy békési lakásba.

Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez kapnak hozzáférést magyar kutatók
Jülich támogatja a magyar AI Factory Antenna pályázatot.

Fiatal lány hőstette: lángoló pajtából mentett lovakat a 16 éves Blanka + videók
Megmentette az állatokat.

Kocsis Máté: Szép álmokat, tiszások!
Magyar Péter lehallgatta, jó állásokért zsarolta és fenyegette gyermekei anyját.