A fővárosi vezetés azon dolgozik, hogy télen minél kevesebbet fűtsünk

Teljesen elrugaszkodtak a valóságtól Brüsszel energiaspórolási ötletei – erről beszélt a Kossuth rádióban a Századvég szakértője. Hortay Olivér szerint ehhez csatlakozott most a Karácsony Gergely vezette fővárosi önkormányzat is. A múlt héten jelentette be Tüttő Kata főpolgámester-helyettes, hogy Budapest is részt vesz abban az európai kezdeményezésben, amely szerint például télen nem lehetne 18 foknál melegebbre fűteni a középületeket, vagy csökkentenék a sebességhatárokat – foglalta össze az M1 Híradójában elhangzottakat a Híradó.hu.

Forrás: Hirado.hu2022. 06. 14. 11:34
KARÁCSONY Gergely; BOLLA Tibor; TÜTTÕ Kata
Budapest, 2020. október 22. Bolla Tibor, a BKV Zrt. vezérigazgatója, Karácsony Gergely fõpolgármester és Tüttõ Kata városüzemeltetésért felelõs fõpolgármester-helyettes (b-j) egy szerelvényben a 3-as metróvonal felújított déli, a Nagyvárad tér és Kõbánya-Kispest közötti szakaszának átadásán a megújult Határ úti állomáson 2020. október 22-én. MTI/Máthé Zoltán Fotó: Máthé Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tüttő Kata MSZP-s főpolgármester-helyettes a Spirit FM műsorában jelentette be, hogy Budapest csatlakozik a Városok energiatakarékossági sprintje elnevezésű kezdeményezéshez.

A baloldali politikus – aki tavaly azzal hívta fel magára a figyelmet Twitteren, hogy Zakynthos szigetén kilovagolt a tengerből – a klímaváltozás elleni küzdelem és az Ukrajnával való szolidaritás jegyében a beszélgetésben spórolásra kért mindenkit.

Akár az autóhasználat mérséklésével, akár az otthoni fűtési, hűtési, főzési szokásoknak az újragondolásával, tehát mindenki nézze meg, hogy milyen mennyiségű energiát fogyaszt, és hogyan tudná azt csökkenteni

közölte a politikus.

A programban egyebek mellett az is szerepel, hogy spórolni kellene a középületek fűtésén és hűtésén. Télen legfeljebb 18 fokot engedélyeznének, nyáron pedig nem mehetnének 25 fok alá. De javasolják még az üzletek kivilágításának és a közvilágítás idejének korlátozását, rendszeres autómentes napok tartását, több autómentes övezet kialakítását, a sebességhatárok csökkentését, illetve például uszodák, sportközpontok vagy múzeumok bezárását.

Az Európai Unióban mostanra több ehhez hasonló akció indult. A Megoldások az energiaszegénység kezelésére elnevezésű programban például számtalan videóban mutatják be, hogyan csavarjuk le a fűtést, hogyan használjunk digitális homokórát zuhanyzáshoz és hogyan mossunk hideg vízzel. A program szintén az EU társfinanszírozásával valósult meg.

Az Európai Bizottság az energiaszektort érintő szankciók mellett folyamatosan dolgozik azon, hogy a háztartásokra ráerőltesse a spórolást

– erről Hortay Olivér beszélt a Kossuth rádióban. A szakértő hangsúlyozta, hogy a szektornak a lakosság igényeihez igazodva kell garantálnia az energiabiztonságot, a brüsszeli tervek pedig ennek ellentmondanak és a valóságtól teljesen elrugaszkodottak. Ehhez csatlakozott most a Karácsony Gergely vezette fővárosi önkormányzat is.

– Nyugat-Európában a politikai vezetőknél elindult ez a gondolkodás, ebbe az irányba tett lépések elindultak, és ehhez a magyar baloldal is csatlakozott. De ez nem újdonság. Azt láttuk, hogy az elmúlt hónapokban a magyar baloldal intenzíven támogatta az embargó bevezetését, az energiaszállításokat érintő korlátozások bevezetését és jelenleg a megvalósításhoz is csatlakoznak – fogalmazott Hortay Olivér.

A teljes cikk ITT érhető el.

Borítókép: Karácsony Gergely és Tüttő Kata (Fotó: MTI/Máthé Zoltán)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.