Pár héttel újra felerősödött a Római-part árvízvédelméről folyó, évtizedek óta húzódó vita. Az Egyesület a Római Partért civil szervezet arról tájékoztatott, hogy május elején a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatósággal felvették a kapcsolatot, köztük Lipták Attila dandártábornokkal, és Veres Péter ezredessel személyes megbeszélést folytattak.
Az Egyesület a Római Partért civil szervezet ez alapján írt közleményükben arra a megállapításra jutott többek között, hogy
a Királyok útja – Nánási út vonalán található homokdomb szakaszok nem felelnek meg az árvízvédelmi védművekre előírt semmilyen paraméternek.
Mint fogalmaznak, a Királyok útja–Nánási út vonalán található korábban az 1954-es és 1965-ös árvizek alkalmával ideiglenesen épített nyúlgát, melyet az árvizek elvonultával szakaszokra tagoltak (buszmegállóknál, utcakereszteződéseknél, kocsibeállóknál megnyitottak) nem nyújt nemhogy megfelelő, hanem semmilyen árvízvédelmet önmagában a Csillaghegyi-öblözetben lakóknak, az elhelyezkedésével és védműként való megnevezésével azonban az árvízvédelemből kirekeszti a Római-part hetvenhektáros területét, az itt élő kétezer embert. Kiemelték azt is, hogy a jelenlegi árvízvédelmet a kulisszanyílásokkal lezárt a 2002-es, 2006-os árvizek idején még egy forgalmi sáv szélességben, a 2010-es és 2013-as árvizek alkalmával már két forgalmi sáv szélességben és nagyjából 1,2-1,3 méter magasságban közel 18 ezer köbméter agyagból megépített ideiglenes nyúlgát adja.
A Királyok útja–Nánási út vonalán soha nem volt és most sincs elsőrendű védmű. Azt az illetékes miniszter soha nem minősítette fő védvonallá. A hullámterület megnevezés a teljesülő jogi kategória a Római-part vonatkozásában.
− fogalmazta meg az egyesület. Hozzátették, hogy szerintük jelenleg nincsenek megfelelő rendelkezések arra vonatkozóan, hogy hogyan védekezhetnek a Duna és a Királyok útja–Nánási út vonal közötti területen lévő ingatlantulajdonosok.