A helyi Fidesz kezdeményezésére március 21-én rendkívüli képviselő-testületi ülést tart az óbudai önkormányzat.
Óbudai korrupciós botrány: kínos kérdések várnak a DK-s polgármesterre
Lesz miről magyarázkodnia Kiss Lászlónak azon a testületi ülésen, amit a III. kerületi kenőpénzes bűnügy miatt tartanak a jövő héten az óbudai önkormányzatnál. Az elmúlt napokban kirobbant botrány politikai szálai ugyanis a DK-s polgármester családjáig érhetnek.

Ennek apropója a napokban kirobbant, nagy port felvert III. kerületi kenőpénzbotrány. Az ügyben négy személyt gyanúsított meg a vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés és más bűncselekmények miatt eljárást indító Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF).
A gyanúsítások az óbudai önkormányzattal kötött fiktív szerződésekről és kenőpénzekről szólnak, a bűnügy szálai pedig a baloldal fontos háttéremberéhez, P. Gáborhoz és társaihoz vezetnek.
Az ügy komolyságát jelzi, hogy a nyomozást nem a helyi rendőrkapitányság, hanem a kiemelt súlyú korrupciós ügyekben vizsgálódó, a mentelmi joggal védett személyek ellen egyedüliként eljáró főügyészség folytatja.
További Belföld híreink
Kivizsgálnák a kenőpénzes botrányt
Puskás Péter fideszes frakcióvezető szerint „az ülésen tisztázni kell, hogy a letartóztatási hullámot előidéző fiktív szerződéseket az önkormányzat részéről ki kötötte, azokat a városvezetésből ki engedélyezte, ki írta alá a teljesítési igazolásokat, illetve, hogy milyen módon szennyezték be a várost jelenleg irányító politikusok otthonunk, Óbuda jó hírét”.
A politikus hozzátette azt is: Kiss László DK-s polgármester a nyilvánosságra került korábbi információk szerint rokona révén érintett lehet a botrányban, ugyanis közeli hozzátartozójának és az ügy egyik szereplőjének közös cége lehetett a vizsgált időszakban.
További Belföld híreink
Milliós megbízások az önkormányzattól
Erről az érintettségről még 2022 márciusában Anonymous rántotta le a leplet.
A nyilvánosságra hozott adatokból ugyanis kiderült, hogy a baloldali háttérember, P. Gábor bizalmasának tartott F. László és D. Róbert nem sokkal a 2019-es önkormányzati választások után létrehozott egy céget, az RF Production Hungary Kft-t, amelynek fő profilja a reklámügynöki tevékenység volt.
A társaság több megrendelést is kapott a DK-s polgármester által vezetett III. kerületi önkormányzattól. 2019 őszén például 1,5 millió forintért rendeltek ezer darab bögrét és tizennyolcezer papírpoharat az Advent Óbudán nevű rendezvényére. Ugyanezen év decemberében bruttó 9,5 millió forint értékben kapott újabb megbízást az RF Production, a számla pedig golyóstollakról, jegyzetfüzetekről, dossziékról és különböző nyomtatványokról szólt. Szintén decemberben kapott egy újabb megrendelést a vállalkozás: hetvenezer példányban kellett elkészíteniük egy hatoldalas szórólapot, a munka bruttó értéke 1,26 millió forint volt. Az RF Production szerződést kötött az Óbudai Kulturális Központtal is, amelyet szintén az önkormányzat működtet. A megrendelés kis híján tízmillió forint értékű volt, műsorfüzetek legyártása és más szolgáltatások tartoztak a feladataik közé.
F. Lászlóék kft.-je a 2019-es őszi indulás után, 12 milliós értékesítés mellett 3,5 millió forintos adózott eredményt ért el, ám a következő évre már megsoksorozták értékesítésüket. 2020-ban ugyanis 141 millió, míg 2022-ben 166 millió forintos árbevételt könyveltek el.
Egy cégben a polgármester feleségével
Később az is kiderült: F. Lászlónak pár éve közös vállalkozása volt Kiss László polgármester feleségével. Ez a Sight-Tech Hungary Kft., amelyben F. és Polyák-Kiss Ágnes egymást követték az ügyvezetői székben, illetve korábban mindketten a gazdasági társaság tulajdonosai voltak.
Összefoglalva tehát a fenti információkat: a Kiss László polgármester vezette óbudai önkormányzat több milliós önkormányzati megbízásokkal halmozta el a polgármester feleségének akkori üzlettársát, aki a nemrég kirobbant korrupciós botrány egyik szereplője lehet.
Nos, ezeknek az adatoknak a tükrében lesz miről magyarázkodnia a jövő heti testületi ülésen Kiss Lászlónak, aki az önkormányzatnál történt házkutatás és a gyanúsítások után azonnal eltolta magától a felelősséget és politikai leszámolásról kezdett beszélni.
További Belföld híreink
Borítókép: Kiss László, a III. kerület polgármestere, valamint Cserdiné Németh Angéla, a XV. kerület polgármestere és Fővárosi Közgyűlés ülésén a Városházán 2023. szeptember 27-én (Fotó: MTI/Soós Lajos)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Puzsér Róbert összedolgozik Magyar Péterrel, ezt a színjátékot már az SZDSZ is bemutatta
A liberális megmondóembernek megvannak a céljai a Tisza Párt támogatásával.

Teljes az összeomlás a Tisza Pártban Magyar Péterék adatbotránya miatt
Van, akit Magyar Péterék a listán piásnak, alkesznek, okoskodónak vagy emberileg alkalmatlannak titulálnak.

Alapjaiban változik meg a hazai tudományos élet
Az Eötvös Lóránd Tudományegyetemhez kerül a HUN-REN négy társadalomtudományi kutatóintézete.

Júliusban nem mindenhol jár az 1-es villamos
A kimaradó szakaszon pótlóbusz viszi az utasokat, több környékbeli buszvonal sűrítve indul.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Júliusban megváltozik az 1-es villamos útvonala

Magyarországon nyaral a Szoboszlaival összetűzésbe kerülő Arsenal-sztár

Friss részletek az Air India-katasztrófáról: valószínűleg megégett a fekete doboz

Újabb botrány a Tisza Pártnál: Magyar Péter arrogáns kirohanása tönkreteheti a pártot!

"Jó látni, hogy őszintén boldog vagy mellette!" Sugárzó mosollyal jelentkezett be Tóth Andi

Sokkoló - Olyat mondott Pankotai Lili Orbán Viktorról, hogy feljelentés lett a vége + videó

Paksi Endre olyan elismerést kap, amilyet még soha nem adtak senkinek + videó

Klub-vb: az időjárás miatt félbeszakadt a Benfica–Auckland mérkőzés

Nagy a baj a szomszédban, újra pusztít a rettegett vírus az ország déli részén

Már több millióan látták az ibizai balhé videóját: McGregor kiütése a szórakozóhelyen!

Felfoghatatlan, hogy mire bukkantak a vakolat alatt a várak királyának felújítása közben

FTC, Paks, Győr, Puskás – kiderült, mennyi az esély a magyar csapatok továbbjutásra
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Puzsér Róbert összedolgozik Magyar Péterrel, ezt a színjátékot már az SZDSZ is bemutatta
A liberális megmondóembernek megvannak a céljai a Tisza Párt támogatásával.

Teljes az összeomlás a Tisza Pártban Magyar Péterék adatbotránya miatt
Van, akit Magyar Péterék a listán piásnak, alkesznek, okoskodónak vagy emberileg alkalmatlannak titulálnak.

Alapjaiban változik meg a hazai tudományos élet
Az Eötvös Lóránd Tudományegyetemhez kerül a HUN-REN négy társadalomtudományi kutatóintézete.

Júliusban nem mindenhol jár az 1-es villamos
A kimaradó szakaszon pótlóbusz viszi az utasokat, több környékbeli buszvonal sűrítve indul.