A jogállási törvény megszületett, januártól igen markáns béremelés jött, ehhez kapcsolódóan új bérsávok vannak, és megkezdődtek az előkészületek a teljesítményértékelésre, ami majd a következőkben fog elindulni. Maruzsa Zoltán közoktatásért felelős államtitkár az InfoRádió Aréna című műsorában többek között értékelte a pedagógusok béremelését.
Ez egy hosszú távú, 2030-ig tartó béremelési vállalás, ahol az első két esztendőben 2024-ben és 2025-ben egy jelentős indexállásra kerül sor, hiszen a diplomás átlagbér nyolcvan százalékát el fogjuk érni – fogalmazott.
Majd hozzátette:
Ez azt jelenti a prognózisok szerint, hogy az idei esztendőben 670 ezer forint körül alakul a pedagógus átlagbér. A következő esztendőben pedig 800 ezer forintra fog emelkedni a pedagógusok átlagbére.
Utána, 2026-tól 2030-ig ennek a szintnek a megtartását vállalta a kormányzat. Ha ennek a kalkulációját megnézzük, 5600 milliárd forintot emészt tejes egészében fel ez a program. Ez a teljes uniós finanszírozásának a 12 százalékát jelenti. Amit most megkaptunk 184 milliárd forintot, ez kicsivel több, mint 3 százaléka a bekerülési költségnek. A magyar költségvetés jóval tetemesebb összeggel járul hozzá a pedagógus-béremeléshez – hangsúlyozta.