Erővel kellett hajóba emelni azt a férfit, aki nem volt hajlandó elfogadni a vízirendőrök segítségét, hogy kihozzák a Dunából – írja a közösségi oldalán a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
Valaki a Dunában a Margit hídnál hűsölt egyet, kényszeríteni kellett, hogy kijöjjön a vízből + fotók
Túl jól érezhette magát a hűs, bár veszélyes Dunában.

Hozzáfűzik, a zavart férfi nem volt tisztában a rá leselkedő valós veszéllyel, valószínűleg alkohol vagy kábítószer hatása alatt nem látta be, hogy mennyire veszélyes helyzetbe sodorta magát azzal, hogy beúszott a folyóba, ahol ha az úszómű alá kerül, annak beláthatatlan következményei lettek volna. A férfit végül közös, nagyfokú logisztikával, tapasztalattal és együttműködéssel a vízirendészek biztosítása mellett a Fővárosi Katasztrófavédelem búvára szedte ki a vízből, szó szerint – írják.
A Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság hajósai július 9-én kora délután kaptak bejelentést, hogy a Margit hídtól nem messze egy zavart férfi ment be a folyóba. Pár perc alatt megtalálták az addigra elég nagy slamasztikába került férfit, aki a 42-es kikötőbe dokkoló hajó horgonyán kapaszkodott, és bár dobtak neki mentőgyűrűt, a történet egy pontján úgy tűnt, hiábavaló az egész. Az alany elutasított mindenféle segítséget.
Végül egy gumitestű kisgéphajóval sikerült megközelíteni a férfit, majd az egyik tűzoltóbúvár ment be érte a vízbe. A bajbajutott ekkor sem akart együttműködni, ám a búvár megtörte a vízben az ellenállását, majd a hóna alatt megragadta és a mentőhajóhoz húzta, ahová a helyszínen lévő egységek együttes erővel beemelték.
A férfit a helyszínről mentő vitte el, ám ennyivel nem úszta meg a kalandot. Ellene a vízirendészek szabálysértési eljárást indítottak.
További Belföld híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Rövid időn belül vádat emelhetnek a Városháza-botrányban
Gyanús ingatlanügyek, kenőpénzek, milliárdos „jutalékos“ rendszer a Karácsony Gergely vezette fővárosi baloldalt „karcolgató” bűnügyben.

Frontális baleset történt Budafoknál, egy nő meghalt
Több ember megsérült.

Magyar férfi tűnt el Németországban
Nem tudni, mi történt.

Jó hír a Balaton szerelmeseinek, két nagy fejlesztés kezdődhet hamarosan + videó
A kitartó lobbizásnak meglett az eredménye.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Már ügyészségi ellenőrzés mellett zajlik a nyomozás Márki-Zay Péter főtérfelújítási botrányában

Rémálom az újbudai óvodában, a rendőrséghez fordulnak a szülők

"Tudjuk, hogy csoda kell..." - Dunai hajóbaleset: Ebben reménykednek még az eltűnt fociedző barátai

Itt a várva várt orosz-amerikai alku: Putyin a teljes frontvonalon leállíthatja a háborút!

Most érkezett: kigyulladt és leomlott egy híd, óriási a pánik

Szívmelengető: részletesen megindokolták a németek, miért választotta büszkeségük inkább Magyarországot

Újabb fordulat történt Kenderesi Tamás doppingügyében

Így búcsúztak a magyar futball szereplői Garami Józseftől

Bognár György egy mondata olyan a Fradinak, mint bikának a vörös posztó + videó

Szoboszlai Dominik megdöbbentő leleplezése: ő a legjobb liverpooli barátja

Alföldi Róbert csúnyán beleszállt Orbánékba

Az edző becserélte magát, és megfordította a meccset a magyar válogatott játékos csapatának
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Rövid időn belül vádat emelhetnek a Városháza-botrányban
Gyanús ingatlanügyek, kenőpénzek, milliárdos „jutalékos“ rendszer a Karácsony Gergely vezette fővárosi baloldalt „karcolgató” bűnügyben.

Frontális baleset történt Budafoknál, egy nő meghalt
Több ember megsérült.

Magyar férfi tűnt el Németországban
Nem tudni, mi történt.

Jó hír a Balaton szerelmeseinek, két nagy fejlesztés kezdődhet hamarosan + videó
A kitartó lobbizásnak meglett az eredménye.