Egyre több veszély leselkedik gyermekeinkre az online térben

Egyre fiatalabban jutnak okoseszközhöz a gyerekek, a tiltás sem megoldás.

Forrás: MTI2024. 12. 06. 13:21
gyerek, gyermek, telefon
Forrás: Pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az NMHH Podcast új évada a gyermekeket érintő jelenségekkel, az életüket uraló trendekkel, valamint azzal foglalkozik, hogy ez milyen új kihívásokat jelent a szülőknek, vagy hogy hogyan segít a hatóság például abban az esetben, ha egy intim kép az érintett hozzájárulása nélkül kerül ki az internetre – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a gyermekek online biztonságával, valamint az ehhez kapcsolódó legfrissebb trendekkel és követendő példákkal foglalkozó új műsorukkal kapcsolatban.

Az online tér kockázatairól és azok kivédésének lehetséges módjairól szól az NMHH Podcast új, gyermekvédelemmel foglalkozó évada,

amely szakértő pszichológusok, gyermekvédelmi szakemberek, kutatók közreműködésével olyan témákat jár körül, mint a bullying, a sharenting, a gyermekek online szexuális kizsákmányolása, a videójátékok haszna és kára, az online jelenlét hatása a kiskorúak pszichés fejlődésére vagy éppen a TikTok-jelenség.

A műsornak az is a célja, hogy az érdeklődő nézők, szülők, pedagógusok, gyermeket nevelők amellett, hogy átfogó képet kapnak egy-egy jelenség kapcsán, konkrét gyakorlati tanácsokat, ötleteket is hallhatnak, amelyeket beépíthetnek a saját hétköznapi gyakorlatukba is.

gyerek, gyermek, telefon
Az online tér veszélyei Fotó: Pexels

Az első adás már fel is került a hatóság közösségi média-felületeire, amit kéthetente követ majd új rész. Így a műsor már meghallgatható a YouTube-on, Spotify-on és Apple Podcaston is. Az első epizódban Reményiné Csekeő Borbála pszichológus, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány szakmai vezetője arról beszél, hogy a gyermekek egyre fiatalabb korban jutnak okoseszközökhöz, és emiatt egyre gyakrabban kerülnek olyan helyzetbe, amelyet még nem lenne dolguk egyedül megoldani.

A szakember szerint a kortárs bántalmazás dinamikája lassan változik, azonban az online tér miatt a bántás gyorsabban és nagyobb körhöz jut el, mint az offline valóságban. 

Azonban a teljes tiltás kontraproduktív, hiszen sokkal nehezebb úgy segítséget kérni, hogy a történet, amelyben áldozattá vált valaki, azzal kezdődött, hogy tilalmakat szegett meg.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.