Karácsonynak csak az ígérgetés megy, így néz ki a Városháza park, amiből zöld oázist akart csinálni

Szépen hangzó ígéretek mindig voltak, de érdemi változás nem történt.

2025. 02. 07. 17:37
Fotó: Ladóczki Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Karácsony Gergely hosszú évek óta ígérgeti, hogy Budapest egyik központi területét, a Városháza parkot rendezett, modern, zöld oázissá alakítja. A választások előtt a sajtót is végigturnézta a tervekkel, és saját ígéretévé tette a park megvalósítását. A valóság azonban egészen más képet mutat, öt év alatt nem sikerült neki semmi.

Szentkirályi Alexandra, a fővárosi Fidesz–KDNP frakcióvezetője legújabb videójában szembesítette Karácsonyt a teljesítményével, pontosabban annak hiányával. A Városháza park jelenlegi állapotát bemutatva ironikusan jegyezte meg:

Csodálatos park? Ja, nem.

A helyszínen ugyanis nem zöld oázis fogadja a budapestieket, hanem egyszerű murvás terület. Szentkirályi rámutatott, hogy bár látványtervek korábban is voltak – sőt, a mai sajtótájékoztatón is bemutattak ilyeneket Rákosrendezőről –, a valóságban a főpolgármester semmilyen kézzelfogható eredményt nem tud felmutatni.

– Ez a homokozó – mutatott a parkra, hozzátéve, hogy legalább Karácsony hivatali macskája örülhet neki.

Szentkirályi szerint a főpolgármester öt éve alatt rendre csak a nagy szavakat és az üres ígéreteket hallgathatták, valódi fejlesztések helyett viszont ment a mutyizás. Most pedig azt állítja a főpolgármester, hogy egy ennél nagyságrendekkel nagyobb területet fog fejleszteni, ráadásul a kormány helyett.

– Nagyon kíváncsi leszek, hogy ez hogyan fog menni – jegyezte meg Szentkirályi. – Nagyon remélem, hogy nem a budapestiek lesznek ennek a projektnek a kárvallottjai, és hogy nem az lesz, ami eddig minden Karácsony-féle projektből sikeredett: a nagy semmi – fejezte ki aggodalmait Szentkirályi. 

A Városháza park története tökéletesen illeszkedik Karácsony eddigi városvezetési gyakorlatába: látványtervek, sajtótájékoztatók, hangzatos ígéretek, és a végén az üres tér, ahol csak a macskák találnak örömet.

Borítókép: Szentkirályi Alexandra (Fotó: Ladóczki Balázs) 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.