A tökéletes resztelt máj titka nyolc lépésben

A Mindmegette.hu elárulja, hogyan csinálja a resztelt májat, hogy ne legyen kemény.

null

A resztelt jelző a pirítani jelentésű német rösten igéből származik. Ebben rejlik a lényeg: a félórán belül tálalható pörköltszerűséghez a májat tényleg csak pirítani kell, nem szabad párolni.

A máj rendkívül értékes táplálék
Fotó: Pixabay

Lépésről lépésre

  • Friss borjú-, sertés- vagy baromfimájat használjon. A marháé is puha lesz, ha tejben áztatja egy félórát. Mondjon le a fagyasztott májról, mert a kiolvasztás során kiengedi magából az összes nedvet.
  • Tisztítsa meg a májat az erektől és a hártyáktól egy hegyes végű, éles késsel. Előtte merítse forró vízbe egy percre, és könnyebb lesz lehártyázni.
  • Miután megmosta és szárazra törölte, vágja hüvelykujjnyi, 1,5-2 cm vastag csíkokra. Az ennél vékonyabb darabok kiszáradnak.
  • Alapnak használjon minél több hagymát! Felkockázva dinsztelje szalonnazsíron vagy olajon, amíg szétesik. Akárcsak a pörköltnél, ez adja az isteni szaftot.
  • Dobja a serpenyőbe a májat, és erős tűzön kevergetve pirítsa pár percig, amíg fehéredni kezd. Nem kell alá vizet önteni, sem lefedni.
  • A kifehéredett májat ízesítse tetszés szerint borssal, majoránnával, pirospaprikával. Megsózni csak a legvégén vagy a tányéron szabad, mert a só elvonja a nedvességet, és a máj megkeményedik.
  • Fűszerezés után forgassa át a májat, majd néhány perc múlva emeljen ki lapáttal egy darabot, és vágja félbe. Ha már puha és a közepéből nem folyik véres lé, vegye le a tűzről, mert minél tovább süti, annál keményebb lesz. Vastag aljú edényből azonnal szedje ki, hiszen abban akkor is tovább sül, ha már lekapta a lángról!
  • Tálalja sós főtt krumplival vagy párolt rizzsel, és kínáljon hozzá céklát vagy más savanyúságot.
  • A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

    A borítókép illusztráció

    Nem is gondolná, hol készítettek először bécsi szeletet

    Talán sokan nem tudják, hogy a bécsi szeletnek hívott étel receptje Milánóból érkezett a császárvárosba. Ugyan nem Bécsben született, azonban itt lett az osztrákok nemzeti ételévé, amelyet a Monarchia idején a magyarok is megszerettek.

    A rántott hús első leírása egy régi bizánci szakácskönyvben maradt fenn. A Konstantinápolyt ostromló arabok megtanulták a panírozást a helyi szakácsoktól, majd elterjesztették a módszert az uralmuk alá hajtott ibériai félszigeten. Andalúziai módra sütött húst ettek a 16. században Rómát elfoglaló V. Károly német-római császár spanyol zsoldosai is.

    Tovább...

     

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.