A gyógyszeripar fejlesztése a cél a Debreceni Egyetemen a

Komplex Egészségipari Multidiszciplináris Kompetencia Központot alakítanak ki a Debreceni Egyetemen.

null

Jelentős farmakológiai korszerűsítő tevékenységek, valamint új innovatív termékek és technológiák fejlesztése érdekében hozták létre a központot. A projekt online nyitókonferenciáján dr. Szilvássy Zoltán, az egyetem rektora és a projekt vezetője elmondta, a programban olyan gyógyszeripari kompetenciák megszerzése és továbbfejlesztése a cél, amelyek az egyetem és a gyógyszeripar kollaborációját, a közös gyógyszerfejlesztő tevékenységeket támasztják alá

– A projektben olyan nagyszerű alapítótagokkal működik együtt a Debreceni Egyetem, mint a Richter Gedeon Nyrt., és a Media Kft. Ez a kollaboráció közel másfél évtizedes múltra tekint vissza

– tette hozzá.

A kép illusztráció
Fotó: PEXELS

Rendkívüli eredmények

Dr. Szilvássy Zoltán kiemelte, program keretein belül létrejött a Metagenomikai Intézet, melynek vezetője dr. Kardos Gábor vezető kutató, az intézet szerepe pedig elsősorban a probiotikum-típusú gyógyszerfejlesztés. A megnyitón dr. Sebők Katalin, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vállalati innovációs elnökhelyettese elmondta, folyamatosan bővülő kapcsolataival, eredményeivel és sikereivel a Debreceni Egyetem élen jár a klaszter vállalati együttműködésben.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Kaszálnak a gyógyszergyárak a koronavírus elleni vakcinán?

Már a világjárvány legelején figyelmeztették az embereket, hogy az ellenanyag kifejlesztése éveket vesz igénybe, és kezdetben ne várjunk túl sokat. Most, tíz hónappal a pandémia kirobbanása után mégis megkezdődött a védőoltások beadása. Befektetési elemzők máris azt vizionálják, hogy az amerikai Moderna biotechnológiai vállalat, valamint a német BioNTech és amerikai partnere, a Pfizer gyógyszeripari óriásvállalat jövőre vagonszámra lapátolhatja majd a dollármilliárdokra rúgó nyereséget. Ez azonban még egyáltalán nem biztos. Köszönhetően annak, hogy a fejlesztéseket több módon, több csatornán is finanszírozták, és egy sor cég csatlakozott a fejlesztési versenyhez, könnyen lehet, a nagy profitról szőtt remények hamar elillanhatnak.

Mivel sürgős szükség volt a Covid–19 elleni vakcinára, a kormányok és különböző adományozó szervezetek milliárdokat öntöttek fejlesztési és tesztelési projektekbe, de beszálltak a segélyszervezetek – például Bill Gates alapítványa – és gazdag magánszemélyek is – például Jack Ma, az Alibaba alapítója és Dolly Parton countryénekes. A BBC brit közszolgálati csatorna és az Airfinity adatelemző cég szerint a kormányok 6,5, a nonprofit szervezetek pedig 1,5 milliárd fonttal igyekeztek hozzájárulni a kutatások sikeréhez.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.