A 66 esztendős Tirászi Árpádné kertészeti technikumot végzett, s mivel mindig vonzotta a könyvek világa, örült a felkérésnek, hogy legyen ő a falu könyvtárosa.
A 66 esztendős Tirászi Árpádné kertészeti technikumot végzett, s mivel mindig vonzotta a könyvek világa, örült a felkérésnek, hogy legyen ő a falu könyvtárosa.
– 1979-ben kezdtem, akkor még nem is itt volt a könyvtár, hanem a templomnál – idézte fel Tirászi Árpádné. – Mindenki tudta rólam, hogy szeretek olvasni, s ez azóta sem változott, máig sok könyv és újság van otthon. Itt, a könyvtárban is széles a kínálat, a szépirodalomtól az egészségügyi, mezőgazdasági témájú könyveken át az újságokig, többféle lehetőség közül választhatnak az olvasók. Sajnos, azt kell mondanom, hogy habár két éve jelentősen megújult, modern arculatot kapott a könyvtárunk, inkább csak az idősebbek jönnek. S hogy ők mit olvasnak szívesen? – kérdezett vissza. – Romantikus, szerelmes regényeket, talán mert szeretnek nosztalgiázni. De igyekszem azokat is kiszolgálni, akik nem jönnek el a könyvtárba (sajnos, ez a jelenség az internet megjelenése óta felerősödött), ha kell, még ki is viszem a könyveket, biciklivel házhoz szállítom – mondta.
A teljes cikk ITT olvasható.
Közel 350 éves könyvritkaság a Hagyományok Háza könyvtárában
Valódi könyvritkasággal bővült idén a Hagyományok Háza könyvtára: Kájoni János Cantionale Catholicum című, szöveges egyházi énekgyűjteményének 1676-ban nyomtatott kiadásával. A csíksomlyói ferences nyomda legelső kiadványában részben latin, de főként magyar nyelven találhatók egyházi énekek, dicséretek, zsoltárok és litániák. Kájoni több mint három évtizeden át Erdély-szerte gyűjtötte ezeket a katolikus énekeket. Ő maga így ír a könyv megjelenésének céljáról: „Édes Hazámnak akartam szolgálni, és másoknak is alkalmatosságot e kis munkámmal adni, hogy akadály nélkül dicsérhessék az Istent.”
A cikk ITT olvasható tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.