Felmondtak a Dunaferr vezető szakszervezeti tisztségviselőinek

Pénteken reggel, munkakezdéskor nem engedték be a kapun a Dunaferr Vasas Szakszervezeti Szövetség vezetőit.

null

Pénteken reggel, munkakezdéskor nem engedték be a kapun a Dunaferr Vasas Szakszervezeti Szövetség elnökét, Molnár Lászlót és a szakszervezet két alelnökét, Hegedűs Lászlót és Győri Gábort, valamint Eszenyi Andrást sem a gyár területére. Ők hárman az ISD Dunaferr Zrt. munkavállalói delegáltjaként, a cég felügyelőbizottsága választott tisztségviselői is voltak egyben. Úgy értesültünk, hogy időközben fel is mondtak nekik – olvasható a Fejér megyei hírportál cikkében.

Hegedűs László, Molnár László és Győri Gábor a vasmű számukra bezárult kapuja előtt
Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP

Ahogy többször írtunk róla, szeptember 30-a óta nincs „igazgatósága”, illetve „felügyelőbizottsága” a cégnek. November végén a cégszerű működés törvényes visszaállítására szólította fel a Dunaferr vezetését a területileg illetékes Cégbíróság. December 11-én a Dunaferr Vasas Szakszervezet szövetségi tanács ülést akart tartani a gyárban, de mivel már a főportánál feltartóztatták őket a gyár biztonsági emberei, így az ülést kénytelenek voltak a főkapu előtt megtartani. Molnár László elmondta, nem tudják, mi az oka annak, hogy nem engedték be őket a gyár területére. Véleménye szerint a Dunaferr környékén régóta folyó harc áll-e a döntés hátterében.

Kiemelte, a szakszervezet nem tett mást eddig, mint próbálta elérni, hogy helyreálljon az a törvényes rend, ami alapján ennek a vállalatnak működnie kellene.

„Azok a vezetők, akik most vezetőknek mondják magukat, mindent megtesznek azért, hogy a mi munkánkat ellehetetlenítsék, s ennek az egyik állomása az, hogy ma nem engedtek be minket a gyárba” – hangsúlyozta Molnár László. „Törvényesen ma a Dunaferrnek nincs kinevezett cégvezetője, nincs 2019-ről elfogadott beszámolója, nincs felügyelőbizottsága és nincs igazgatósága. Van egy igazgatósági tag, aki kísérletet tett arra, hogy helyreállítsa a törvénytelen működést, viszont őt sem engedik be a gyárba – mondta a szakszervezeti elnök.

Kiemelte azt is, hogy a munkavállalók féltik a munkahelyüket, féltik a családjaikat, a várost és a régiót, hiszen harmadik hónapja nem kapják meg időben a bérüket. Mint mondta, hallani olyan hangokat, hogy a menedzsment be akarja perelni a szakszervezetet, mondván, hogy az rossz hírét kelti a vállalatnak, és hogy mindent megtesz azért, hogy a cég ellehetetlenüljön. Ezeket Molnár László visszautasította, hiszen, mint mondta, nem ők vezetik a vállalatot, nem ők hozták meg azokat a döntéseket, amelyek ide vezettek, a szakszervezet csak a törvényes működésért dolgozott.

Szerinte azok felelősek a kialakult helyzetért, akik eddig vezették a gyárat. Mint mondta, van információjuk arról, hogy az új igazgatóság tagjai, a felügyelőbizottság tagjai és az új cégvezető kinevezése folyamatban van, és a Cégbíróságon is elindult ennek a bejegyzési folyamata. Reményét fejezte ki, hogy a jelenlegi vezetés távozik a vasmű éléről, és helyreáll a törvényes rend, és lehet majd dolgozni tovább.

Győri Gábor azzal folytatta, hogy a két, legitim igazgatósági tag közül az egyik igazgatósági tag Oroszországban börtönben van, így ő szabad mozgásában korlátozott, amíg a másik igazgatósági tag Tatjana Taruta – Győri szerint – a törvényeknek megfelelően összehívott egy közgyűlést, ami azonban határozatképtelen volt. Így a veszélyhelyzeti törvényeknek megfelelően ő mint egyetlen igazgatótanácsi tag egyedül döntött a törvényes működés helyreállításáról.

A teljes cikk ide kattintva olvasható.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.