Az orosházi művész zenés fejlesztése sikeres Ibizán

Pusztai Anikó Spanyolországban dolgozta ki a csecsemők fejlesztését segítő módszerét.

null

A spanyolországi Ibiza szigetén él az orosházi Pusztai Anikó, azt megelőzően Barcelonában tanult, dolgozott 9 éven át. Az orosháziak jól ismerik köztiszteletnek örvendő családján keresztül is. Ám sok éve – a Szegedi Zeneművészeti Főiskola fuvolatanári és kamarazenészi diplomájának a megszerzése után – világpolgárként élte az életét, járta a világot. Franciaországban, Metz városában, Jean Pier Pinet professzornál tanult, majd Barcelonában Albert Mora professzornál. A főiskola után kétéves ösztöndíjat nyert a Barcelonai Opera Akadémia Zenekarába, ahol olyan világhírű művészekkel játszhatott együtt, mint Montserrat Caballe, Placido Domingo vagy éppen José Cura.

Pusztai Anikó kezdeményezése hat éve sikeres Ibizán.
Fotó: BMH

Majd a nyugalmat keresve, rátalált Ibizára, s párjával, Santiago Pérez kubai származású, amerikai jazz-zenész, -zeneszerzővel ott telepedett le. Anikó Ibizán a tanítás mellett kisegít az ottani szimfonikus zenekarban, több kamaraegyüttes tagja. S ha még marad ideje, egyéb projektekbe is belevág. Fontos és személyes projektje a Musi Baby, ami nem más, mint a zenés babafejlesztés.

– Kezdeményezésem immár hatodik éve sikeresen működik Ibizán. Én vagyok ennek a projektnek a kreatív, didaktikus és pedagógiai létrehozója, vezetője. Santiago Pérez pedig a zeneszerző, a dalok szövegírója is egyben – fejtette ki Anikó.

S hogy miként működik a mindennapokban ez a program?

– Ez valójában egy dinamikus, zenés babafejlesztés. Ibiza szigetén nem sokkal gyermekünk, Leonardo születése után, 2015-ben hoztuk létre. A magyar zenei gyökerekhez visszatérve sokat énekeltem, ringattam, fuvoláztam a kisfiamnak. Párom kubai származása révén pedig ritmikailag fejlesztette Leonardót, így született meg később a Musi Baby, amely mára egy sikeresen működő program a szigeten. 2019 óta pedig Barcelonában is ismertté vált. Az a célom, hogy saját repertoárral dolgozzunk – avatott be a részletekbe a fuvolaművész. Kifejtette, az órákon fontosnak tartja a több nyelven éneklést: Ibizán katalánul, spanyolul és angolul csendülnek fel a dalok. Minden dalhoz segédeszközöket is használ: színes kendőket, kis ütős hangszereket, piláteszlabdát, léggömböket.

– A dalokat koreográfiával kísérjük, így nemcsak a kognitív hanem a pszicho-motoros fejlődését is segítem a gyerekeknek. A kicsik automatikusan megtanulják a gyakorlatok sorrendjét, a hangszerek megosztását, a rendet és elsajátítják a dalokat is különböző nyelven.

A projektet jó szívvel ajánlom a szülőknek, instrukciókat adok, hogyan segítsenek és fejlesszék zeneileg a piciket a hétköznapi rutinban – tette hozzá végül a fuvolista édesanya.

Magyarra is lefordítja a dalokat

Pusztai Anikó párjával CD-t is készített a szerzeményekből. Mundo Magico címmel karácsonyra jelent meg első, Musi Baby gyermekeknek összeállított anyaguk. A dalok spanyol és angol nyelven készültek erre az albumra. A magyar fuvolaművésznek az a terve, hogy ezt a pedagógiai programot honosíttassa különböző országokban.

A következő lépésként magyarra is lefordítják majd a dalokat, hogy egy új albumot jelentessenek meg, amelyen magyarul és angolul lesznek hallhatóak a szerzemények.

Az orosházi művésznőről szóló eredeti cikket ide kattintva érheti el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.