Negatív teszteredményeket produkált 35 nógrádi pedagógus

A tesztet országosan 220 ezer köznevelésben és szakképzésben dolgozó pedagógus számára, 99 helyszínen biztosították.

null

– A Nógrád Megyei Szakképzési Centrumhoz tartozó három város – Salgótarján, Bátonyterenye, Balassagyarmat –, nyolc középiskolájában mintegy 350 pedagógus tevékenykedik. Közülük már sokan átestek a koronavírus-fertőzésen, illetve a karácsony előtti időszakban is szűrték már a dolgozókat.

Ezért a hétvégén a részvételi hajlandóság 10 százalékos volt. Ez azt jelenti, hogy 35-en vettek részt a szűrésen. Közülük senki sem produkált pozitív eredményt

– mondta el portálunk megkeresésére Baranyi Zoltán.

Ilyen gyorstesztekkel szűrték hétvégén a köznevelési dolgozókat
Fotó: MTI/Máthé Zoltán

A Nógrád Megyei Szakképzési Centrum főigazgatója hozzátette: reményeik szerint január 11-től, hétfőtől ismét jelenléti oktatásban tanulhatnak majd a diákok.

Az eredeti Nógrád megyei beszámoló IDE kattintva érhető el.

Kedden újabb vakcinaszállítmány érkezik

Novemberben és decemberben három héten keresztül zajlott a bölcsődei, köznevelési, egészségügyi és szociális területen dolgozók, valamint a területi közigazgatási munkatársak tömeges tesztelése. A téli szünet utolsó hétvégéjén, január 2–3-án országszerte 99 mintavételi ponton végeztek antigénalapú gyorstesztet, amelyet a köznevelésben és a szakképzésben tevékenykedő több mint 220 ezer személynek tettek lehetővé önkéntesen és ingyenesen. A vizsgálatokat ez alkalommal is 263 mintavevő csapat végezte, a feladatellátásban részt vevő egyetemisták napi nettó 7500 forint fizetést kaptak – közölte az operatív törzs hétfői tájékoztatóján György István. A területi közigazgatásért felelős államtitkár beszámolt róla, hogy a mostani tesztelésre 13 ezren regisztráltak előzetesen, ám ennél lényegesen több, összesen 20 744 óvodai és iskolai dolgozó vett részt a mintavételezésen. Ennek eredménye lényeges javulást mutatat a korábbiakhoz képest: most csupán a leszűrtek valamivel több mint egy százaléka, 209 fő esetében lett pozitív a vizsgálat eredménye. Nekik a következő tíz napot házi karanténban kell tölteniük. György István szólt arról is, hogy az operatív törzs őt bízta meg az oltási tervek végrehajtására létrehozott munkacsoport vezetésével. Hozzátette, az oltási tervek végrehajtására a hazánkba érkező vakcinamennyiség függvényében kerülhet sor.

– Bizton állítható, hogy több napja csökkenő tendencia látható a megbetegedések számában: az előző 24 órában 856 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma, ami jelentősen kevesebb az elmúlt két hét eredményeihez képest – mondta Müller Cecília. Hozzátette, a járványadatok elemzése azt mutatja, hogy sikeres a védekezés: az aktív fertőzöttek száma 150 ezer fő alá csökkent, a gyógyultak száma pedig folyamatosan növekszik. Az országos tiszti főorvos úgy fogalmazott: a védőoltások megérkezésével új szakaszba ért a védekezés, hiszen ezáltal nem csupán magunkat tudjuk megóvni a megbetegedéstől, hanem a közvetlen környezetünket és a közösséget is. Kitért rá, hogy a mai naptól már 25 oltóponton zajlik az oltások beadása, és – az oltási terv szerint – közel 12 ezer egészségügyi dolgozó már megkapta az első védőoltását, jelenleg a fekvőbeteg-intézmények dolgozóinak oltása zajlik. Az országos tiszti főorvos hangsúlyozta, hogy azok az egészségügyi dolgozók, akik még nem jelentkeztek oltásra, mihamarabb tegyék meg, mert az ő egészségük megóvása nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a mindannyiunknak szükséges ellátás fenntartható legyen. A szakember bejelentette, hogy kedden újabb 39 ezer személy oltására elegendő oltóanyag érkezik Magyarországra, majd reményét fejezte ki, hogy hamarosan előállhat az az állapot, amely lehetővé teszi a lakosság tömeges beoltásának megkezdését.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.