Megkezdődött a dolgozók oltása a Paksi Atomerőműben

Előzetesen felmérték, kik azok a szuperkritikus munkakörben dolgozók, akiknek az egészsége kulcsfontosságú.

null

Megkezdődtek koronavírus elleni védőoltások a Paksi Atomerőműben. Dr. Kovács Antal kommunikációs igazgató a Paks Fm rádiónak nyilatkozta, hogy

előzetesen felmérték, kik azok a szuperkritikus munkakörben dolgozók, akiknek az egészsége kulcsfontosságú az atomerőmű működtetése szempontjából.

Ez alapján háromszázharminc üzemviteli munkavállaló részesülhet a Pfizer-vakcinából. Terveik szerint mindenki megkapja az oltóanyagot a listáról.

Országszerte folyamatosan zajlik az oltás beadása (A képen Szputnyik V koronavírus elleni vakcinák oltáshoz elõkészítve a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház oltópontján Kecskeméten 2021. március 27-én)
Fotó: MTI Fotószerkesztõség/Ujvári Sándor

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Müller Cecília: Már az időseknek kell vigyázniuk a fiatalabbakra

– Mivel az idősebb korosztályból egyre többen már be vannak oltva, most nekik kell inkább vigyázniuk a fiatalabbakra – mondta az operatív törzs hétfői tájékoztatóján Müller Cecília. Az országos tiszti főorvos az egyéni felelősséget hangsúlyozta a járványgörbe ellaposításában, és arra is felhívta a figyelmet, hogy nincsen százszázalékos védettség, így a már beoltottaknak is be kell tartaniuk valamennyi óvintézkedést.

– A brit vírusmutáns továbbra is agresszívan terjed: az előző 24 órában 7263 új fertőzöttet regisztráltak, a fertőzöttek száma 13 százalékos növekedést mutat a megelőző hét adataihoz képest – közölte Müller Cecília. Az országos tiszti főorvos hozzátette: egyre több az aktív fertőzött is, számuk meghaladta a 221 ezret, jelenleg 12 291 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1497-en vannak lélegeztetőgépen, és elhunyt 189 beteg. Kitért rá, hogy meg kell próbálni minél nagyobb terhet levenni a kórházak válláról, ezért fontosak a gyógyszeres terápiák, például a favipiravir, amit a háziorvosok is felírhatnak, és már valamennyi, a védekezésben részt vevő orvos is igényelheti. – Már közel 56 ezer dobozzal rendeltek a járóbeteg-ellátásban dolgozó orvosok ebből az ingyenesen kiváltható készítményből – hangsúlyozta a szakember. Müller Cecília elmondta, hogy folyamatosan, rendben zajlik az oltás: eddig 1 920 347 fő a beoltottak száma, közülük 689 392-en már a második oltásukat is megkapták. Ezzel a magyar lakosság átoltottsága elérte a 19,5 százalékot, szemben a 10,6 százalékos uniós átlaggal. – A legfontosabb, hogy legalább egy oltást felvegyünk, hiszen már ezzel közelebb kerülhetünk a védettséghez – jegyezte meg, hozzátéve: a korábban beérkezett, 250 ezer adag első oltásos Szputnyik V vakcinát a Nemzeti Népegészségügyi Központban bevizsgálták, és rendben találták, így a kiszállítást követően ezeket is fel lehet majd használni. A tiszti főorvos emlékeztetett, hogy a héten megkezdődik az óvodai, bölcsődei és iskolai dolgozók kampányszerű oltása is, ám ehhez ma éjfélig regisztrálniuk kell. – Munkába álltak a honvédségi oltóbuszok is, amelyeket jelenleg a Nógrád megyei kistelepüléseken használnak mobil oltópontként a regisztráltak oltására – közölte, hozzátéve: elsőként Nőtincsen kapott 306 személy ilyen módon oltást. Hozzáfűzte: a Magyar Honvédség oltóbuszai április elsején indulnak tovább Komárom-Esztergom megyébe. Tudatta azt is, hogy folytatódik a regisztrált várandós és szoptatós kismamák oltása is, akiknek előzetesen konzultálniuk kell a nőgyógyászukkal, illetve a háziorvosukkal. Müller Cecília elmondta, hogy a Pfizer- és a Moderna-védőoltás felvétele a várandósság második és harmadik trimeszterében ajánlott.

– A szennyvízvizsgálatok igazolták, hogy gyakorlatilag száz százalékban a brit vírusmutáns van jelen hazánkban.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.