Méhlegelőt alakítottak ki Zalaszentgróton

A parkok gyepét kíméletesen kaszálják, megvárják a vadvirágok magszórását, így biztosítják a méhek és egyéb rovarok életterét.

null

A méhlegelő ötlete a német partnervárosi látogatáskor született, Germersheimben ugyanis a parkok gyepét kíméletesen kaszálják, megvárják a vadvirágok magszórását, így biztosítják a méhek és egyéb rovarok életterét, a madaraknak a táplálékot. Ezzel segítik a biológiai sokféleség fenntartását.

A gyerekek is szorgoskodtak szombaton
Fotó: Szalay Csaba / ZAOL.HU – MEDIAWORKS

Baracskai József polgármester elmondta:

kiemelt cél Zalaszentgróton a környezet és a természet védelme, a méhlegelő is ezt szolgálja.

A szakemberek ajánlása alapján évente kétszer fogják kaszálni a méhlegelőt hagyományos módszerrel, kézi kaszával, a feladatot az önkormányzat saját cége, a Szentgrótért Kft. végzi el, amely vállalta a locsolást is – eleinte szükség van öntözésre a magok kikeléséhez.

A parkok gyepét kíméletesen kaszálják, megvárják a vadvirágok magszórását, így biztosítják a méhek és egyéb rovarok életterét
Fotó: PEXELS

A vadvirágok, miután elvirágoztak, magot érlelnek, s azokat elhullajtják, s a következő évben újra virágba borul majd a méhlegelő.

A halastó mellett háromféle területen szórták el a magot a hétvégén. Olyan magkeveréket választottak, hogy minél hosszabb ideig legyenek éppen nyíló virágok, amelyek vonzzák a méheket.

Mint elhangzott, az önkormányzat nem szeretné túlzásba vinni a városban a méhlegelők kialakítását, ugyanakkor célja, hogy az ötletet és a tapasztalatokat átvegye a lakosság, s a kiskertek egy-egy részét hasonló módon beültesse.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

A változékony idő komoly gond a méhek és méhészek számára

A szeszélyes időjárás a méhészek számára is sok gondot okoz. Néhány hét múlva kiderül, mekkora a fagykár az akácosokban – írja a Veszprém megyei hírportál, a veol.hu.

Szabó Krisztián, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) pápai csoportjának elnöke elmondta, saját tapasztalatai, illetve a környékbeli méhészek beszámolói szerint nem teleltek rosszul a méhek, csak egy-két esetben fordult elő nagyobb pusztulás; a tavaszi időjárás azonban rendkívül kedvezőtlen.

– Már február elején beköszöntött az enyhébb, tavaszias idő. Ekkor a méhcsaládok fejlődése is megindulhatott volna, ám szinte azonnal érkezett egy hidegbetörés, így leállt a fejlődés.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.