Mit érdemes tudni a kollagénről?

A feszes, hidratált bőr záloga a megfelelő kollagénszint megőrzése.

Forrás: Diéta és Fitnesz2022. 09. 20. 8:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kollagént, a sejtek egyik alapvető alkotóelemét a szervezetünk képes előállítani – olvasható az Diéta és Fitnesz cikkében. A kollagén vázfehérje rugalmasan köti össze szöveteket, segít feszesen tartani a bőrt. Természetes módon bomlik le és termelődik újra. 

Idővel azonban egyre kevesebbet állít elő belőle a test, ezért lesznek lazábbak, kevésbé feszesek a kötőszövetek, ezáltal a bőrünk is. Lehet, hogy sokakat meglep, de 

a termelődés lassulása akár már húszéves kor után is elkezdődhet és hatvanéves korra teljesen le is állhat.

A kollagén nemcsak fiatalítja a bőrt, hanem a mozgásszervek épségéhez is hozzájárul, támogatja az izmok, ízületek egészséges működését. Így nem is lehet kérdés, miért szükséges a kollagén pótlása, hiszen nemcsak a bőr öregedésének lassítása a cél, hanem egészségügyi szempontból is fontos, hogy azt a szervezetbe juttassuk. 

A nem megfelelő életmód, a tápanyagszegény táplálkozás, a dohányzás vagy a túlzott UV-sugárzás is csökkentheti a kollagén termelődését. 

Ha pedig szervezetünkben csökken a vázfehérje, kevésbé lesz rugalmas a bőr és a finomráncok is kialakulhatnak. Aztán idővel a ráncok mélysége nőhet, a sebek pedig lassabban gyógyulhatnak. Ilyenkor érdemes bevetni a kollagént, a titkos szépségvitamint.

A megelőzés fontos, a fényvédők és antioxidánsok használatával lassíthatjuk a szervezetben lévő kollagén lebomlásának folyamatát. 

Viszont a kollagénmolekula méretéből adódóan nem képes a bőr mélyebb rétegeibe beszívódni. 

Hidratáló hatása viszont vitathatatlan. 

A kollagénkrém a bőr strukturális szerkezetét javítja, felületét szilárddá és puhává varázsolja. Érdemes olyan terméket választani, amelynek hatóanyagai képesek mélyebbre hatolni a bőrben és serkentik annak természetes kollagénszintézisét. Ilyen hatóanyag például a C-vitamin, az A-vitamin, a glikolsav és a peptidek.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.