Veszprém megyében a hivatal közleménye szerint a pályakezdő álláskeresők száma ugyancsak kisebb az egy évvel korábban regisztrált létszámnál.
A statisztikák szerint a nyilvántartottak között a legfeljebb általános iskolai végzettségűek, valamint a szakmunkás, illetve szakiskolai bizonyítvánnyal rendelkezők ugyanolyan arányban (35-35 százalék) vannak jelen, a regisztrált álláskeresők 16 százaléka szakközépiskolai, technikumi végzettségű, 9 százaléka gimnáziumban érettségizett, a diplomások hányada pedig 5 százalék.
Decemberben a megye gazdaságilag aktív népességének 8,1 százaléka volt nyilvántartott álláskereső és 2813 álláshelyet jelentettek be a megye foglalkoztatási körzeteiben. Az új munkahelyek közül 2323 támogatás útján, 490 pedig támogatás nélkül volt betölthető.
A bejelentett álláshelyek jelentős részét a téli közfoglalkoztatás keretében ajánlották a munkaadók, amely nagymértékben ellensúlyozza az idegenforgalmi holtszezon foglalkoztatásra gyakorolt kedvezőtlen hatását. A legtöbb munkaerőigény a Pápai és a Várpalotai Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltségére érkezett – áll a hivatal közleményében.
Az álláskeresők száma a megye valamennyi térségében mérséklődött, a munkaügyi központ adatai szerint a 2012-es év azonos időszakához képest tavaly decemberben kevesebben kerestek munkát a kirendeltségeken. A térségek többségében több mint 10 százalékkal kevesebb álláskeresőt regisztráltak, mint egy esztendővel korábban, Zalaszentgrót és Letenye térségében pedig a csökkenés mértéke megközelítette a 30 százalékot.
A munkanélküliségi ráta 2013 decemberében 10,5 százalék volt a megyében, míg egy évvel korábban 12,5 százalék volt a mutató értéke. Az álláskeresők számának csökkenésével párhuzamosan mérséklődtek a területek közötti eltérések is; a legalacsonyabb, 9 százalék a munkanélküliek aránya Keszthely környékén, a legmagasabb, 12,2 százalék Letenye térségében. A 2012-es év utolsó hónapjában a két térség közötti különbség meghaladta a 4 százalékpontot.
Decemberben közel 3 ezer – döntő többségben támogatott – új álláshelyet jelentettek be. (A munkahelyek közül csaknem 700 nem támogatott állás.) A legnagyobb számban segéd- és alkalmi munkásokat kerestek, és 20 főt meghaladó nagyságrendben ajánlottak munkát mechanikai gépösszeszerelők, bolti eladók, lakatosok, forgácsolók és pénzügyi tanácsadók számára is.