Erősödött a forint a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi devizapiacon csütörtökön.
Az euró 346,39 forinton forgott este fél nyolc körül a reggeli 347,92 forinthoz képest. A napi kereskedésben 346,11 és 348,78 forint között mozgott az euró jegyzése.
A dollár a reggeli 300,36 forintról 298,11 forintra esett estére.
A svájci frankért reggel 323,62 forintot, este pedig 322,41 forintot kellett adni.
A jent 2,7904 forinton jegyezték este, míg reggel hét órakor 2,8025 forinton.
A főbb devizák közül az euró 1,1618 dolláron forgott este fél nyolckor, 0,44 százalékkal erősödött az előző napi záráshoz képest. A svájci frankhoz képest azonban 0,07 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz, 1,0745 frankon jegyezték.
Egy dollárért 0,9247 frankot adtak, 0,52 százalékkal gyengült az amerikai deviza. A jenhez képest 0,28 százalékkal gyengült a dollár, 106,84 jenen jegyezték csütörtök este.
Tartós lehet a forint erősödése
Egyre tartósabbnak tűnik a forint kedvező időszaka a nemzetközi piacokon. A magyar fizetőeszköz már csütörtök reggel folytatta a menetelést: az euróra 347,4-es szinten is születtek kötések, ami a szerda esti árfolyamhoz képest 0,1 százalékos forinterősödést jelzett. Erre jött az újabb erősödés csütörtök késő délutánra, kora estére. A hazai deviza egyébként az elmúlt hetek után már a napokban egyhavi árfolyamcsúcsot ért el. Legutóbb akkor volt ilyen kedvező a kurzus a közös uniós pénzzel szemben, amikor a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa Szent Iván éjjele előtt váratlanul 15 bázispontot vágott az alapkamaton.