Emlékezetes, hogy 2015-ben mintegy háromnegyed milliós „forgalmat” bonyolított a balkáni migránsútvonal, a Mandiner hatósági forrásból próbált utánajárni, mi most az aktuális helyzet a nyolcéves déli határkerítés túloldalán.
Korrupt rendőrök és milliárd eurós migránsbiznisz a déli határ szerb oldalán
A Mandiner forrásai szerint mindennek megvan az ára, a szerb rendőröktől még úgynevezett időkeretet is tudnak vásárolni az embercsempészek. A migránsok utaztatása csak a Balkánon egymilliárd eurós értékre rúghat.

A témát az teszi aktuálissá, hogy 2022. június 8-án Luxemburgban az Európai Uniós belügyminiszterei minősített többséggel – Magyarország és Lengyelország ellenkezése dacára – döntöttek a migránsok kötelező szétosztásáról, illetve a határokon belül afféle bevándorlóközpontok létrehozásáról. Utóbbiakból a lap kormányzati információi szerint szabad lenne a ki- és bejárás, nagyságuk pedig Magyarországon már kezdetben is legalább tízezer fős lenne, amely előírás könnyen egy „felülről nyitott” keretszámmá alakulhat.
Orbán Viktor 2023. június 30-án a Kossuth Rádióban mindezzel kapcsolatban a következőket nyilatkozta:
Több mint tízezer migránsról vagy migránsok tízezreiről beszélünk. Ráadásul arra akarnak bennünket kötelezni, hogy migránsgettókat építsünk Magyarországon. Tehát megmondták, hogy Magyarországnak több tízezer férőhelyet kell biztosítania migránsok befogadására. Ebből egy gettó lesz, egy menekülttábor, egy migránsgettó. Na, most én harcolok ez ellen kézzel-lábbal, foggal-körömmel, ahogyan csak lehet, és nem is áll szándékunkban végrehajtani ezeket a döntéseket, ezt nyíltan meg is mondjuk.
További Külföld híreink
A Mandiner forrásának becslése szerint a mostani időszakban naponta 150-200 illegális migráns lép be Szerbia határain.
Május végéig 30 ezren érkeztek déli szomszédunkhoz, közülük mindössze 440 fő kérelmezett menedékjogot, s mindösszesen csupán hat minősült végül jog szerint menekültnek, tehát nemzetközi védelemre jogosultnak.
A migránsok aztán továbbmennek, s hazánk irányába is próbálkoznak. Ebben a segítségükre van az, hogy a lap helyi forrásai szerint
a szerb rendőrök egy része korrupt módon jár el: sajátos módon segíti a migránsok határátlépését. Úgynevezett „időkeretet”, tehát egyfajta félrenézési időt lehet náluk vásárolni, e lehetőséggel az embercsempészek nyilván élnek is.
Sőt, egyes rendőrök újra és újra eladják ugyanazokat a létrákat, generátorokat, illetve egyéb felszereléseket az illegális bevándorlóknak. Ez azért lehetséges, mert a határsértők csak átmenetileg használják, majd a határ szerb oldalán hagyják az eszközöket, miközben igyekeznek átjutni a kerítésen.
Az embercsempészeknek a jelek szerint van is miből „időkeretet” vásárolniuk. A Mandiner hatósági forrásai szerint
a teljes balkáni illegális migrációs útvonal „értéke” elérheti az egymilliárd eurót, évente csak Szerbiában több tízmillió eurós bevételt kaszálnak a csempészek.
A lap forrása szerint az embercsempész csoportok vezetői havonta(!) több százezer eurót keresnek, míg a kiemelt középvezetők 5-10 ezer eurót zsebelhetnek be. Napi szinten ők intézik a hatóságok velük együttműködő részének korrumpálását.
Szintén komoly veszélyforrást jelent határainkhoz közel a fegyverek intenzív jelenléte, a csempészbandák dél-szerbiai, albániai és koszovói fegyverkereskedőktől vásárolnak fegyvereket, s hallani olyan gyakorlatról, hogy lőfegyvereikkel fenyegetőzve terelgetik a migránsokat a veszélyes útvonalak felé. A műfajból adódóan természetesen az embercsempészek olykor egymással is rivalizálnak, sőt, a hatóságokra nézve is komoly kihívást jelent az, hogy a jövedelmező üzletágból rengeteg fegyverhez jutnak – írja cikkében a Mandiner.
Mindebből az következik, hogy a brüsszeli tervek megvalósulása esetén a migránsközpontok, illetve -gettók magyar oldalon történő létrehozása az embercsempészet felfutását, a fegyveres erőszak felerősödését egyaránt határainkon belülre importálhatja – állapította meg a lap.
További Külföld híreink
Borítókép: illusztráció (Fotó: MTI/EPA/Andrej Cukic)
További Külföld híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Köves Slomó: Meg kell mutatni a fény erejét a sötétség felett
Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) vezető rabbija az MTI-hez eljuttatott közleményben azt írta, a Sydney-ben, a helyi Chábád - az EMIH testvéregyháza - által tartott hanukai ünnepségen történtek „igazolják, hova vezet a gyűlölet és a fanatizmus sötétsége”.

Terrortámadás Sydney-ben: előre kitervelt merényletet követtek el a zsidó közösség ellen
Izrael a zsidók védelmére szólította fel az ausztrál kormányt.

Európa radikális tervei beindítják a háborús gépezetet
Európa háborúra készül: sorkatonaság, fegyverkezés, 48 órás munkahét.

Karácsonyi vásár elleni támadást akadályoztak meg a német hatóságok
Egy külföldi titkosszolgálattól kaptak figyelmeztetést.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Köves Slomó: Meg kell mutatni a fény erejét a sötétség felett
Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) vezető rabbija az MTI-hez eljuttatott közleményben azt írta, a Sydney-ben, a helyi Chábád - az EMIH testvéregyháza - által tartott hanukai ünnepségen történtek „igazolják, hova vezet a gyűlölet és a fanatizmus sötétsége”.

Terrortámadás Sydney-ben: előre kitervelt merényletet követtek el a zsidó közösség ellen
Izrael a zsidók védelmére szólította fel az ausztrál kormányt.

Európa radikális tervei beindítják a háborús gépezetet
Európa háborúra készül: sorkatonaság, fegyverkezés, 48 órás munkahét.

Karácsonyi vásár elleni támadást akadályoztak meg a német hatóságok
Egy külföldi titkosszolgálattól kaptak figyelmeztetést.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!