Marianna Budanova Kirilo Budanov felesége, aki az ukrán katonai hírszerző ügynökséget vezeti.
Amennyiben valóban megmérgezték Budanovát, úgy az ellene elkövetett merénylet az egyik legkomolyabb művelet lehet, melyet a háború kirobbanása óta elkövettek.
A Babel ukrán hírportál egy meg nem nevezett forrásra hivatkozott, aki azt mondta, hogy Budanova kórházban van és hamarosan véget érnek kezelései. A Suspilne közszolgálati műsorszolgáltató, valamint az Ukrajinszka Pravda és az RBC Ukrajina internetes csatornák szintén arról számoltak be, hogy megmérgezték.
A jelentések nem tettek utalást arra, hogy ki áll az állítólagos mérgezés hátterében, és nem tisztázták, hogy mikor történt, egyelőre a hatóságok hivatalosan nem kommentálták az esetet.
Az Ukrajinszka Pravda egy forrásra hivatkozva arról írt, hogy
a mérget valószínűleg az ételébe helyezték el, és a GUR több más munkatársát is megmérgezhették.
A háború kirobbanása óta Budanov nyilvános X-fiókjának követőszáma megugrott, élénken jelen van a közösségi médiában, korábban pedig úgy fogalmazott: Ukrajna a teljes győzelméig folytatni fogja az oroszok gyilkolását, a világ bármely pontján.
Borítókép: Marianna Budanova (Forrás: Twitter)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!