A Mathias Corvinus Collegium (MCC) meghívására beszélgetett Jaír Netanjahu, Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök fia Fekete Rajmunddal, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatójával Budapesten. Az eseményt Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója nyitotta meg.
Jaír Netanjahu: Soros finanszíroz szinte minden antiszemita szervezetet Nyugaton
Az izraeli miniszterelnök fia szerint a háború okainak megértése a Nyugatnak is kulcsfontosságú.

Egy hangos kisebbség a hír [az Izrael elleni támadás] hallatán Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban egyenesen örömünnepet tartott. Ehhez a megvetendő reakcióhoz hamarosan felzárkózott a nyugati média egy része is, és relativizálni kezdte a Hamász tetteit. Az antiszemitizmus szelleme ismét kiszabadult a palackból
– fogalmazott, utalva a tavaly októberben kirobbant izraeli háborúra.
Az oktatás fontossága és a fiatal generáció befolyásolása
Szalai Kálmán, a Tett és Védelem Alapítvány titkára a beszélgetés előtt saját megrázó tapasztalatairól számolt be, hiszen saját lányáért kellett aggódnia a támadások idején, aki Tel-Avivban jár egyetemre.
A titkár hatékonynak nevezte Magyarország antiszemitizmus ellen tett lépéseit. „Itt Magyarországon a magyar kormány elindította 12 évvel ezelőtt azt a lehetőséget, hogy a zsidó közösség oktatási szakértői az új kiadású tankönyvek zsidó vonatkozású tartalmait véleményezze” – idézte fel a kormány stratégiáját.
Szalai Kálmán szerint ez a kezdeményezés azért kiemelten fontos, mert „Európában nagyon sokan azt gondolják, hogy – holmi emberi jogok mögé bujtatott téves ideológiák okán – a terrort kell támogatni”.
Az izraeli miniszterelnök fia furcsának nevezte, hogy a Nyugat egy jelentős része – különösen a Z generáció – az értékeikkel szembemenő palesztin fél mellé állt. Izrael liberális, támogatja a kisebbségek jogait, mégsem kapja meg a Nyugat teljes támogatását – summázta gondolatait.
Ez többek között az oktatás hiányosságával és az internetes felületek torzításaival magyarázható szerinte. Azt a példát emelte ki, miszerint még Oszama bin Laden is szinte pozitív szereplőként terjedt el a TikTokon.
Megvezetett nyugati fősodor
A beszélgetés során egyetértés alakult ki, hogy az Izrael elleni gyűlöletet felerősíti a judeo-keresztény hagyaték elleni szélsőséges nyugati uszítás. Fekete Rajmund arra a félreértésre mutatott rá, hogy éppen mire kialakult a képesség Izraelben, hogy megvédje magát, az erős hadsereg láttán a nemzetközi baloldal az elnyomót és a gonoszt kezdte el felfedezni benne.
A palesztin mozgalom mint politikai mozgalom gyökerei a Szovjetunióban kezdődtek. A Szovjetunió 1964-ben hozta létre a Palesztinai Felszabadítási Szervezetet (PFSZ), az Egyesült Államok és szövetségesei elleni globális törekvéseik részeként
– vázolta fel Jaír Netanjahu.
A kialakult helyzetben a panelisták Izrael céljait is latolgatták. Az egyik legfontosabb konklúzióként abban állapodtak meg, hogy Izraelnek, mint minden szuverén államnak, joga van önmaga megvédéséhez, és ennek alapköve a működő határvédelem.
Ebben az értelemben a konfliktus megértése a nyugati világnak is kulcsfontosságú lehet, mivel a palesztinbarátok berlini, párizsi és londoni gyűlésein – amelyeket többnyire muszlimok tartanak – azt skandálják, hogy „szombat után jön a vasárnap”, ami azt jelenti, hogy először a zsidókkal foglalkoznak, aztán jönnek a keresztényekért – figyelmeztetett az izraeli kolumnista.
Amiért Magyarországot támadták: kiállás a kezdetektől fogva
Magyar szemszögből Fekete Rajmund tágította a képet. Részletesen kifejtette, hogy a nyugati világ a migrációs politikájával nagyon sok problémát importált, aminek nagyon súlyos társadalmi következményei lettek. A párhuzamos társadalmak kialakulásával mára egy teljesen új nyugatot láthatunk, amelyben „alvósejtekként” lapulnak a muszlim közösségek.
Itt [Magyarországon] a kezdetektől fogva, 2015 óta nagyon szigorú és erős határvédelem van. Megálljt parancsolunk az illegális bevándorlásnak, az elsők között álltunk ki és biztosítottuk a támogatásunkat Izrael államnak, mindezek mellé amíg Európa nagyvárosaiban mindenféle szimpátiatüntetést tartottak, nálunk Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette, hogy semmiféle terroristacsoporttal szimpatizáló tüntetést nem enged ebben az országban
– fogalmazott. Hozzátette, hogy az EU a jeruzsálemi NGO-monitorkutatása szerint legalább 35 millió eurót juttatott olyan szervezetekhez, amelyek összeköthetők terrorszervezetekkel.
A támogatások témaköre Jaír Netanjahu ismereteit is megmozgata.
További Külföld híreink
Szinte minden palesztinbarát, Izrael-ellenes, antiszemita tüntetést és szervezetet nyugaton Soros finanszíroz
– jelentette ki, majd felhívta a figyelmet, hogy a pénzember szervezetei még Izraelen belül is aktívan kampányolnak a zsidó értékek ellen.
Borítókép: Járdára festett Dávid-csillag a jemeni fővárosban, Szanaában 2023. december 30-án. (MTI/EPA/Jajha Arhab)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Keir Starmer Trumppal egyeztetett
Kereskedelmi megállapodást köt Nagy-Britannia és az Egyesült Államok.

Húsvéti üzenetet küldött Donald Trump
Amerika a hívők nemzete – hangsúlyozta az Egyesült Államok elnöke.

Ferenc pápa állapotától függ, hogy részt vesz-e a húsvéti szertartásokon
Nagyszombaton folytatódnak a húsvéti Tridum szertartásai.

Donald Trump: Az én dolgom, hogy kivezessem a gyilkosokat az országból
Az Egyesült Államok elnöke megosztott egy fotót az illegális bevándorlóként az Egyesült Államokba került bűnözőről, Kilmar Abrego Garciáról.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Mutatjuk az Orbán-kormány leglelkesebb támogatóját, Magyar Pétert – videó

A Liverpool már vasárnap bajnok lehet, de mi lesz Szoboszlaival?

Nagy Duett: Aurelio szívszorító vallomást tett a kislányáról

Traubisoda: alig tért vissza, máris eltűnt a boltok polcairól a legendás magyar üdítő – ez áll a háttérben

Kiderült a titok: ezért olyan olcsó az IKEA-ban mindenki kedvence, a svéd húsgolyó

Oroszország lépett, Lengyelországban felszálltak a NATO vadászgépek

Koskovics Zoltán: Sorsdöntő válaszúthoz érkezett Európa

Szombati sportműsor: Paks–Puskás az NB I-ben

Az olimpiai bajnoknő sokkolta a résztvevőket a fia iskolai futóversenyén + videó

Donald Trump világsztárt fogadott az Ovális irodában

Macron szembeszáll Trumppal

Bezártak a boltok a négynapos húsvéti ünnepek idejére, de van egy kiskapu
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Keir Starmer Trumppal egyeztetett
Kereskedelmi megállapodást köt Nagy-Britannia és az Egyesült Államok.

Húsvéti üzenetet küldött Donald Trump
Amerika a hívők nemzete – hangsúlyozta az Egyesült Államok elnöke.

Ferenc pápa állapotától függ, hogy részt vesz-e a húsvéti szertartásokon
Nagyszombaton folytatódnak a húsvéti Tridum szertartásai.

Donald Trump: Az én dolgom, hogy kivezessem a gyilkosokat az országból
Az Egyesült Államok elnöke megosztott egy fotót az illegális bevándorlóként az Egyesült Államokba került bűnözőről, Kilmar Abrego Garciáról.