Joe Biden elnök világosan fogalmazott, amikor azt mondta, hogy a hétvégén végrehajtott csapások a kezdetét jelentik az amerikai válaszlépéseknek. Ezt mondta Jake Sullivan a CNN hírtelevíziónak adott interjúban. Az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója emlékeztetett: egy héttel korábban amerikai katonák halálát okozta egy jordániai előretolt támaszpont elleni, iraki milíciák által elkövetett dróntámadás.
Az Egyesült Államok további válaszlépésekre készül a Közel-Keleten a hétvégi légicsapások után
További lépéseket fog tenni az Egyesült Államok a Közel-Keleten állomásozó csapatait támadó fegyveres csoportok ellen − erről a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója beszélt helyi idő szerint vasárnap.


A tanácsadó azt ugyanakkor nem erősítette meg, hogy a további lépések légicsapásokat jelentenek-e az Irakban és Szíriában tevékenykedő, Irán által támogatott iszlamista csoportok ellen.
Az amerikai légierő pénteken hét szíriai és iraki helyszínen összesen 85 célpontot támadott többi között B–1–B nehézbombázókkal a válaszcsapások kezdeteként. Katonai illetékesek a hétvégén azt közölték, hogy 84 esetben a célpontot sikerült megsemmisíteni vagy kárt tenni benne.
A hivatalos bejelentés szerint a célpontok között voltak fegyveres csoportok raktárai, földalatti létesítmények, valamint olyan helyszínek is, amelyek közvetlenül az iráni Iszlám Forradalmi Gárda felügyelete alá tartoznak.
Amerikai és brit egységek szombaton Jemenben húszi állások, összesen harminc célpont ellen hajtottak végre légicsapásokat, többi között parancsnoki állások és földalatti fegyverraktárak, valamint egyéb létesítmények ellen. Az nem világos, hogy a közös amerikai–brit katonai akció része-e az amerikai válaszcsapásoknak vagy kifejezetten a nemzetközi hajózás védelmében tett megelőző lépés volt-e.
További Külföld híreink
A jemeni húszik az Ádeni-öböl és a Vörös-tenger térségében a közelmúltban számos támadást indítottak kereskedelmi hajók ellen, amivel a globális kereskedelem fontos szállítási útvonalán okoznak fennakadásokat.
A húszi erők szóvivője vasárnap a közösségi médiában azzal reagált a támadásokra, hogy az eszkalációra eszkalációval válaszolnak, és azt hangoztatta, hogy a húszi katonai képességeket nem könnyű elpusztítani.
Borítókép: Amerikai katonák a kurdok vezette Szíriai Demokratikus Erők fegyvereseivel rendezett közös hadgyakorlaton az északkeleti Haszaka tartományban a Szíria, Irak és Törökország közötti hármas határ közelében 2022. szeptember 7-én (Fotó: MTI/EPA/Ahmed Mardnli)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Többé nem tűri a migráció nyomását Athén
A kormány átfogó szigorítást jelentett be.

Iszlamizmus uralja a német ügyészségi munkát
A terrorcselekményekkel kapcsolatos eljárások 99 százaléka migrációs hátterű iszlamizmushoz vagy külföldi szélsőségességhez köthető.

Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
Megkezdődött a Harvard Egyetemnek a szövetségi kormány ellen indított pere.

Szijjártó Péter különleges diplomáciai eseményről jelentkezett
Budapesten találkozik az orosz és az amerikai fél.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Többé nem tűri a migráció nyomását Athén
A kormány átfogó szigorítást jelentett be.

Iszlamizmus uralja a német ügyészségi munkát
A terrorcselekményekkel kapcsolatos eljárások 99 százaléka migrációs hátterű iszlamizmushoz vagy külföldi szélsőségességhez köthető.

Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
Megkezdődött a Harvard Egyetemnek a szövetségi kormány ellen indított pere.

Szijjártó Péter különleges diplomáciai eseményről jelentkezett
Budapesten találkozik az orosz és az amerikai fél.